Xavi: To najbardziej inteligentny piłkarz, jakiego kiedykolwiek widziałem

Xavi: To najbardziej inteligentny piłkarz, jakiego kiedykolwiek widziałem fot. SOPA Images / Sipa / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Szkoleniowiec Barcelony Xavi zabrał głos na temat Sergio Busquetsa.

Kończący się tydzień przyniósł nam informację o odejściu Sergio Busquetsa z Barcelony. W minionych miesiącach Xavi był wielokrotnie pytany o przyszłość defensywnego pomocnika i za każdym razem podkreślał, że decyzja o przedłużeniu wygasającego 30 czerwca kontraktu należy do niego samego. Finalnie 34-latek postanowił nie podpisywać nowej umowy. Z klubem pożegna się, mając na koncie ponad 700 występów w jego barwach. Więcej meczów w historii klubu rozegrali tylko Lionel Messi oraz... Xavi.

Co powiedział obecny trener zespołu zapytany o w przeszłości kolegę z drużyny, a ostatnimi czasy podopiecznego?

- Dla Sergio ważne jest, żeby odejść po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, czując się ważnym i docenionym. Opuszczenie przez niego Barcelony boli nas jako zespół, ale taka jest jego decyzja. Jest najbardziej inteligentnym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Zachowanie, poświęcenie, nastawienie, umiejętności piłkarskie - we wszystkim prezentował najwyższy poziom.

- To najlepszy defensywny pomocnik, jakiego kiedykolwiek widziały moje oczy. Kiedy nie był wśród nominowanych do Złotej Piłki, wydawało mi się to niesprawiedliwe. W piłce nożnej jest wiele niesprawiedliwości i to była jedna z nich - powiedział 43-latek.

Wciąż nie wiadomo, gdzie Busquets będzie grał w kolejnym sezonie, ale najbardziej prawdopodobnym kierunkiem jest Arabia Saudyjska.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy