Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Xavi wypowiedział się na temat rozmów z Barceloną dotyczących przejęcia przez niego pierwszej drużyny „Dumy Katalonii”.

Legenda Barcelony była głównym kandydatem na następcę Ernesto Valverde. Działacze mistrza Hiszpanii udali się do Kataru, gdzie negocjowali z 39-latkiem. Nie była to zbyt komfortowa sytuacja dla władz prowadzonego przez Xaviego Al Sadd, ale przekonywały one, że będą trzymać kciuki za Hiszpana bez względu na to, jaką podejmie decyzję. Ostatecznie został on w Katarze.

- To prawda, że otrzymałem konkretną ofertę od Érica Abidala i Òscara Grau, ale jej nie zaakceptowałem. Dlaczego? Jest za wcześnie, bym podjął się trenowania Barcelony. Prowadzenie tej drużyny w przyszłości pozostaje jednak moim marzeniem.

- O wszystkim jako pierwsza dowiedziała się moja rodzina. Następnie powiedziałem o tym zawodnikom Al Sadd, którzy śledzili ten temat. Za mną skomplikowane dni, ale teraz w pełni skupiam się na pracy z nimi - przyznał Xavi, którego zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli katarskiej ekstraklasy.

Koniec końców Barcelona zdecydowała się zatrudnić Quique Setiéna.

- Uwielbiam jego i styl pracy, który preferuje. Mam nadzieję, że odniesie sukces - powiedział Xavi zapytany o starszego kolegę po fachu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy