Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd

Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Xavi zawarł w nowym kontrakcie z Al-Sadd specjalną klauzulę, która umożliwia mu przedwczesne zakończenie współpracy z klubem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska szkoleniowca Barcelony.

Klub z Kataru poinformował o przedłużeniu umowy z 40-latkiem do 30 czerwca 2021 roku. Tym samym obiecujący szkoleniowiec rozpocznie drugi sezon swojej pracy na stanowisku opiekuna Al-Sadd.

„Mundo Deportivo” przekonuje jednak, że Xavi może nie dokończyć lub nawet nie rozpocząć nowych rozgrywek w charakterze trenera drużyny z Azji, ponieważ zawarł w kontrakcie specjalną klauzulę, która umożliwia mu rozwiązanie współpracy z zespołem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska opiekuna Barcelony.

Wychowanek „Dumy Katalonii” był już zimą przymierzany do powrotu do rodzimej ekipy, ale wtedy zdecydował się odrzucić otrzymaną ofertę, ponieważ nie chciał rozpoczynać swojej pracy w ukochanym klubie w trakcie sezonu.

Hiszpan podkreślał już kilkukrotnie w wywiadach, że jego celem jest objęcie zespołu z Camp Nou, ale chciałby tego dokonać mając do dyspozycji możliwość odbycia okresu przygotowawczego z drużyną oraz duży wpływ na kształt kadry pierwszej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy