Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd

Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Xavi zawarł w nowym kontrakcie z Al-Sadd specjalną klauzulę, która umożliwia mu przedwczesne zakończenie współpracy z klubem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska szkoleniowca Barcelony.

Klub z Kataru poinformował o przedłużeniu umowy z 40-latkiem do 30 czerwca 2021 roku. Tym samym obiecujący szkoleniowiec rozpocznie drugi sezon swojej pracy na stanowisku opiekuna Al-Sadd.

„Mundo Deportivo” przekonuje jednak, że Xavi może nie dokończyć lub nawet nie rozpocząć nowych rozgrywek w charakterze trenera drużyny z Azji, ponieważ zawarł w kontrakcie specjalną klauzulę, która umożliwia mu rozwiązanie współpracy z zespołem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska opiekuna Barcelony.

Wychowanek „Dumy Katalonii” był już zimą przymierzany do powrotu do rodzimej ekipy, ale wtedy zdecydował się odrzucić otrzymaną ofertę, ponieważ nie chciał rozpoczynać swojej pracy w ukochanym klubie w trakcie sezonu.

Hiszpan podkreślał już kilkukrotnie w wywiadach, że jego celem jest objęcie zespołu z Camp Nou, ale chciałby tego dokonać mając do dyspozycji możliwość odbycia okresu przygotowawczego z drużyną oraz duży wpływ na kształt kadry pierwszej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy