Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd

Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Xavi zawarł w nowym kontrakcie z Al-Sadd specjalną klauzulę, która umożliwia mu przedwczesne zakończenie współpracy z klubem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska szkoleniowca Barcelony.

Klub z Kataru poinformował o przedłużeniu umowy z 40-latkiem do 30 czerwca 2021 roku. Tym samym obiecujący szkoleniowiec rozpocznie drugi sezon swojej pracy na stanowisku opiekuna Al-Sadd.

„Mundo Deportivo” przekonuje jednak, że Xavi może nie dokończyć lub nawet nie rozpocząć nowych rozgrywek w charakterze trenera drużyny z Azji, ponieważ zawarł w kontrakcie specjalną klauzulę, która umożliwia mu rozwiązanie współpracy z zespołem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska opiekuna Barcelony.

Wychowanek „Dumy Katalonii” był już zimą przymierzany do powrotu do rodzimej ekipy, ale wtedy zdecydował się odrzucić otrzymaną ofertę, ponieważ nie chciał rozpoczynać swojej pracy w ukochanym klubie w trakcie sezonu.

Hiszpan podkreślał już kilkukrotnie w wywiadach, że jego celem jest objęcie zespołu z Camp Nou, ale chciałby tego dokonać mając do dyspozycji możliwość odbycia okresu przygotowawczego z drużyną oraz duży wpływ na kształt kadry pierwszej drużyny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy