Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd

Xavi zadbał o przyszłość. Specjalna klauzula w umowie z Al-Sadd fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Xavi zawarł w nowym kontrakcie z Al-Sadd specjalną klauzulę, która umożliwia mu przedwczesne zakończenie współpracy z klubem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska szkoleniowca Barcelony.

Klub z Kataru poinformował o przedłużeniu umowy z 40-latkiem do 30 czerwca 2021 roku. Tym samym obiecujący szkoleniowiec rozpocznie drugi sezon swojej pracy na stanowisku opiekuna Al-Sadd.

„Mundo Deportivo” przekonuje jednak, że Xavi może nie dokończyć lub nawet nie rozpocząć nowych rozgrywek w charakterze trenera drużyny z Azji, ponieważ zawarł w kontrakcie specjalną klauzulę, która umożliwia mu rozwiązanie współpracy z zespołem w przypadku zaakceptowania przez niego propozycji objęcia stanowiska opiekuna Barcelony.

Wychowanek „Dumy Katalonii” był już zimą przymierzany do powrotu do rodzimej ekipy, ale wtedy zdecydował się odrzucić otrzymaną ofertę, ponieważ nie chciał rozpoczynać swojej pracy w ukochanym klubie w trakcie sezonu.

Hiszpan podkreślał już kilkukrotnie w wywiadach, że jego celem jest objęcie zespołu z Camp Nou, ale chciałby tego dokonać mając do dyspozycji możliwość odbycia okresu przygotowawczego z drużyną oraz duży wpływ na kształt kadry pierwszej drużyny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy