Xherdan Shaqiri odejdzie z Olympique’u Lyon po zaledwie pięciu miesiącach?!

Xherdan Shaqiri odejdzie z Olympique’u Lyon po zaledwie pięciu miesiącach?! fot. Olympique Lyon
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Olympique Lyon zamierza w styczniu spróbować pozbyć się Xherdana Shaqiriego. Zainkasowane pieniądze mają posłużyć do angażu Sardara Azmouna - informuje „L’Équipe”.

„Les Gones” nie przechodzą przez najlepsze chwile. Burdy z udziałem ich kibiców doprowadziły do kar finansowych i zakazu wstępu fanów na mecze wyjazdowe. Jakby tego było mało, rząd francuski w 2022 roku na razie przez trzy tygodnie zezwoli na zaledwie pięciotysięczną publikę. Jednocześnie niewykluczone, że ponownie będziemy oglądali spotkania przy pustych trybunach. To niesie za sobą duże straty ekonomiczne.

Jak policzyło „L’Équipe”, zguba w przypadku Olympique’u Lyon może wynieść nawet 12-15 milionów euro. Mając to na uwadze, klub musi uważnie planować wydatki.

Najwyższym priorytetem cały czas jest pozyskanie Sardara Azmouna, z którym już osiągnięto porozumienie. Aby transfer stał się faktem, „tak” musi jednak powiedzieć Zenit Sankt Petersburg, a do tego na razie daleka droga.

Według wspomnianego dziennika w styczniu odejść może jeden lub dwóch ofensywnych graczy. Głównym kandydatem jest Xherdan Shaqiri, który miał być nową gwiazdą drużyny po odejściu Memphisa Depaya, ale jak dotąd jego przygoda z francuską ekipą jest zupełnie nieudana.

29-letni skrzydłowy lub ofensywny pomocnik uzbierał raptem 13 występów, a swoją obecność zaznaczył golem oraz dwoma asystami. Przybył latem za blisko 11 milionów euro z Liverpoolu. Zarabia około 350 tysięcy euro miesięcznie.

Mając na uwadze powyższe informacje, przygoda Szwajcara z OL może dobiec końca naprawdę szybko.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy