Z Bayernu do Dortmundu?

Z Bayernu do Dortmundu?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bild

Trwają intensywne negocjacje na linii Bayern Monachium - Borussia Dortmund.

Ich głównym przedmiotem jest oczywiście sprawa Matsa Hummelsa, który przejdzie do Bayernu, o ile klubom uda się porozumieć co do do kwoty odstępnego.

Borussia żąda 36 milionów euro, jednak klub ze stolicy Bawarii woli powalczyć o obniżenie sumy. Pomóc w tym miałoby włączenie do transakcji Sebastiana Rode. 25-letniego defensywnego pomocnika wycenia się na osiem milionów euro, więc przelew wyniósłby już tylko 28 milionów euro.

Rode do Monachium trafił na zasadzie wolnego transferu z Eintrachtu Frankfurt latem 2014 roku. Nie dostaje jednak zbyt wielu szans na grę, w tym sezonie uczestnicząc w zaledwie trzynastu meczach ligowych. Jego umowa z Bayernem obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku.

Dortmundczycy jednak nie są zbytnio zainteresowani transakcjami wiązanymi. Wcześniej wykluczyli włączenie w transfer Hummelsa Mario Götze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy