Z Juventusu do Premier League?

Z Juventusu do Premier League?
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato

Daniele Rugani znajduje się na celowniku angielskich gigantów.

Utalentowany defensor to nadzieja zarówno Juventusu, jak i włoskiej reprezentacji. Już od dłuższego czasu jest przymierzany do zastąpienia któregoś z trójki w słynnym defensywnym tercecie BBC, w którego skład wchodzą Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini. Odejście tego drugiego z Juventusu dało Ruganiemu większe szanse na pokazanie się, ale zawodnik jak na razie nie jest w stanie w pełni tego wykorzystać.

Trener Massimiliano Allegri stara się rotować swoimi obrońcami w zależności od przeciwnika i wystawianej formacji, lecz 23-latek często nie znajduje miejsca w planach toskańskiego taktyka. Ten woli stawiać na Medhiego Benatię, który prezentuje ostatnio wysoką formę i pojawiły się obawy, czy młodszy kolega Marokańczyka otrzyma odpowiednią dla swojego rozwoju liczbę minut.

„Calcio Mercato” informuje, że sytuację obrońcy uważnie obserwują angielskie ekipy z Arsenalem i Manchesterem United na czele. Oba zespoły z chęcią sprowadziłyby Włocha, który w przyszłości mógłby stanowić o sile ich defensywy i byłyby gotowe na wydatek rzędu 40 milionów euro.

Zainteresowanie wkrótce może zostać zmaterializowane dzięki składanym ofertom, ale Juventus zdaje się być nieugięty. Wspomniany portal dodaje bowiem, że Rugani wciąż znajduje ważną pozycję w projekcie „Bianconerich”, którzy zdają sobie sprawę, że czas Barzagliego i Chielliniego prędzej czy później przeminie, a i wychowanek Empoli dostanie swoją szansę. „Stara Dama” wierzy, że Rugani stworzy w przyszłości duet stoperów wraz z Mattią Caldarą, który dołączy do turyńczyków w przyszłym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy