Z Legii Warszawa do Premier League? „Pracuje na angaż”

Z Legii Warszawa do Premier League? „Pracuje na angaż” fot. Fotopyk
Paweł Hanejko

Legia Warszawa przegrała z Aston Villą 1-2, ale mimo to pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Ponownie z dobrej strony pokazał się Ernest Muçi. To przybliża Albańczyka do hitowego transferu...

Legia Warszawa mierzyła się w czwartek z Aston Villą w Lidze Konferencji Europy.

Podopieczni Kosty Runjaicia już w 4. minucie stracili gola, a do siatki trafił Moussa Diaby.

Wicemistrzów Polski było jednak stać na odpowiedź. Kwadrans później z błędu rywala skorzystał Ernest Muçi. Albańczyk przechwycił piłkę na wysokości pola karnego i strzałem w okienko pokonał Robina Olsena.

Ostatecznie jednak lepsi okazali się Anglicy, którzy wygrali 2-1.

Nie zmienia to faktu, że Legia Warszawa znów pozostawiła po sobie dobre wrażenie i mowa tu przede wszystkim o 22-letnim autorze bramki.

Albańczyk ponownie pokazał, iż śmiało może tytułować się gwiazdą Ekstraklasy i kluczowym asem w talii Kosty Runjaicia.

Występy w Lidze Konferencji Europy niewątpliwie przybliżają atakującego do hitowego transferu. Już latem zainteresowanie nim przedstawiała Celta, jednak ostatecznie niewiele z tego wyszło, bo weto postawiła Legia.

Możliwe jednak, że w zimie będzie inaczej...

Tym bardziej że przy okazji obu starć z Anglikami Muçi strzelił łącznie trzy bramki. To na pewno nie przeszło bez echa wśród skautów ligi angielskiej. Kto wie, czy już w zimie nie zgłosi się po niego któraś z ekip.

22-latek to kandydat do pobicia rekordu sprzedażowego wicemistrza Polski. Obecnie liderem tego rankingu jest Radosław Majecki, który kosztował siedem milionów euro.

Albańczyk rozegrał w tym sezonie łącznie 28 meczów, a w nich ma dziewięć goli i dwie asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2025 roku.