Zagłębie Lubin podjęło decyzję w sprawie Waldemara Fornalika

2024-05-28 09:37:49; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Zagłębie Lubin podjęło decyzję w sprawie Waldemara Fornalika Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Filip Trokielewicz [Mkszaglebie.pl]

Wygasający kontrakt Waldemara Fornalika z Zagłębiem Lubin zostanie przedłużony – poinformował Filip Trokielewicz z portalu Mkszaglebie.pl.

To dosyć zaskakująca decyzja władz Ekstraklasowicza, zważywszy na nieprzychylne byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski doniesienia. Negatywne przeczucia popłynęły także ostatniej w sezonie konferencji prasowej po porażce zespołu z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej.

– Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat. Jest tu pan (Trokielewicz), który więcej na ten temat wie. Czy zobaczymy Waldemara Fornalika w przyszłym sezonie? Decyzje zapadną w tym tygodniu – odpowiedział wówczas 61-latek.

Z kolei jeszcze w poniedziałek Piotr Kamieniecki z TVP Sport zwiastował zmianę na stanowisku trenera po tym, jak władze „Miedziowych” mieli przeprowadzić rozmowy z potencjalnymi następcami. Przez tygodnie za głównego z nich uważano Dawida Szulczka z Warty Poznań.

Okazuje się jednak, że wybrany ponad miesiąc temu prezes Zagłębia Paweł Jeż zatwierdził decyzję o przedłużeniu wygasającej umowy z Waldemarem Fornalikiem.

Doświadczony taktyk pracuje z pierwszym zespołem od końcówki listopada 2022 roku, za każdym razem kończąc zmagania w górnej części tabeli.

Przeszłość na płaszczyźnie klubowej u Fornalika wypełnia się również pobytami w Piaście Gliwice, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju, Ruchu Chorzów, Widzewie Łódź, Polonii Warszawa, Odrze Wodzisław, Górniku Zabrze oraz Polonii Bytom.