Zanetti: To zawodnik, który najbardziej przypomina mnie na boisku

Zanetti: To zawodnik, który najbardziej przypomina mnie na boisku
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere dello Sport I ItaSportPress

Javier Zanetti wypowiedział się na temat początku sezonu w wykonaniu Interu, a także zdradził, który zawodnik z Serie A najbardziej przypomina mu siebie sprzed lat.

„Nerazzurri” naprawdę udanie rozpoczęli nowy sezon. W 11 dotychczasowych spotkaniach ligowych mediolańczycy zdobyli 29 punktów i przed nimi w tabeli jest tylko Napoli. Warto dodać, że obie ekipy jako jedyne są niepokonane na rodzimym podwórku.


- Dzięki Spallettiemu i wysiłkom wielu innych osób, czujemy obecnie spory entuzjazm. Ciężko sięga się po wygrane, ale Inter pokazuje ciągłość. Zaczęliśmy tworzyć pewne podstawy, co może zaowocować za jakiś czas. To pomoże nam być konkurencyjnym również w przyszłości. Na ten moment naszym głównym celem jest powrót do Ligi Mistrzów - przyznał Zanetti, który obecnie jest wiceprezesem „Nerazzurrich”.


Argentyńczyk jeszcze jako zawodnik reprezentował barwy Interu przez 19 lat, rozgrywając w tym czasie 863 oficjalne spotkania. 144-krotny reprezentant swojego kraju miał swój niepowtarzalny styl. Zapytany o gracza, który przypomina mu samego siebie, nie miał jednak problemów z odpowiedzią.

- Jeśli mam wymienić jedno nazwisko, będzie to Alessandro Florenzi. Każdy ma swoje niepowtarzalne cechy, ale bardzo lubię go za profesjonalne podejście do piłki, umiejętności i pasję, jaką wkłada we wszystko, co robi. Miałem możliwość poznać go osobiście i podziwiam jego inteligencję oraz determinację. Florenzi może być niezwykle ważną postacią nie tylko Romy, ale całego włoskiego futbolu - powiedział Zanetti.


Dodajmy, że Florenzi rozegrał w tym sezonie osiem ligowych spotkań w koszulce Romy. Strzelił w nich gola i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy