2024-06-17 08:50:19; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Zastanawiające zachowanie Ronalda Koemana w meczu z Polską. „To mi wygląda na nowego Maradonę” Fot. FC Barcelona
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info | Krzysztof Stanowski [Twitter]

Holandia pokonała reprezentację Polski w pierwszym meczu grupy D na Mistrzostwach Europy. Uwagę internautów zwróciło nietypowe zachowanie selekcjonera „Oranje”, Ronalda Koemana.

Reprezentacja Polski postawiła się Holandii, przegrywając po naprawdę zaciętym spotkaniu. Jednokrotni mistrzowie Starego Kontynentu już w pierwszej połowie musieli odrabiać straty. Zwycięstwo zapewniło im dopiero bramka zdobyta w 83. minucie.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Ronalda Koemana przeważali. Utrzymywali się dłużej przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. To jednak „Biało-Czerwoni” oddali więcej celnych strzałów.

Część holenderskich zawodników przyznała po meczu, że za nimi bardzo słaby występ. Głos zabrał także ich trener.

- Uważam, że Gakpo zagrał świetnie, szło mu bardzo dobrze na lewej stronie, byliśmy tam bardzo groźni. Do przerwy powinniśmy prowadzić 3:1 lub 4:1, to byłoby normalne. Ale tworzenie szans to jedno, ich wykańczanie to drugie. Mieliśmy pięć szans przed przerwą, a do szatni schodziliśmy przy stanie 1:1. [...] Ta wygrana i trzy punkty dają spokój ducha, co jest korzystne przed meczem z Francją - zapewniał Koeman.

O 61-latku zrobiło się po niedzielnym meczu naprawdę głośno. Uwagę obserwatorów zwróciło jego zachowanie na ławce.

„Zdecydowanie wygląda mi to na nowego Maradonę, a nie Loewa” - napisał Krzysztof Stanowski, sugerując, że Koeman sięgnął po substancje psychotropowe.

Emerytowany defensor drugą kadencję za sterami rodzimej kadry zapoczątkował w styczniu 2023 roku. Od tego momentu przepracował 15 spotkań, notując w nich dziesięć zwycięstw i pięć porażek.