Zastrzyk gotówki dla Legii za Kulenovicia?! Barnsley gotowe pobić rekord transferowy!

Zastrzyk gotówki dla Legii za Kulenovicia?! Barnsley gotowe pobić rekord transferowy! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tim Thornton (Twitter)

Przedstawiciele Barnsley zamierzają wyłożyć rekordową dla siebie sumę na pozyskanie Sandro Kulenovicia z Legii Warszawa.

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji znajduje się w kręgu zainteresowań beniaminka Championship już od pewnego czasu. Do tej pory w mediach spekulowano, że ekipa z Oakwell Stadium może przeznaczyć na sprowadzenie 19-letniego zawodnika około dwóch milionów euro.

Tim Thornton ze „Sky Sports News” przekonuje jednak, że „The Tykes” planują rozpocząć rozmowy z polskim zespołem od kwoty odstępnego opiewającej na 2,5 miliona euro. Ta suma oznacza, że Barnsley zamierza pobić swój dotychczasowy rekord transferowy na zakontraktowanie Sandro Kulenovicia. Do tej pory ich najdroższym zakupem był Ǵorǵi Christow, który zasilił szeregi angielskiego klubu ponad dziesięć lat temu za 2,25 miliona euro.

Stanowisko warszawskiej drużyny w kwestii przedwczesnego zakończenia współpracy z utalentowanym napastnikiem nie jest jeszcze znane, ale warto zauważyć, że Chorwat nie pełnił do tej pory pierwszoplanowej roli w Legii i przedstawiciele klubu mogą przystać na proponowane warunki przez drużynę z Championship, aby podbudować stan swojego budżetu, który w ostatnich latach nie został wzbogacony spodziewanymi kwotami z tytułu udziału zespołu w europejskich pucharach.

Kulenović trafił do „Wojskowych” w lipcu 2016 roku z młodzieżowej ekipy Dinama Zagrzeb i po zaledwie jednym sezonie przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Juventusu U-19. Drużyna z Turynu nie zdecydowała się po zakończeniu rozgrywek na definitywne wykupienie 19-latka i ten wrócił do Warszawy.

W sumie utalentowany napastnik rozegrał do tej pory 30 spotkań dla Legii, w których strzelił sześć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy