Zatrważająca statystyka N'Golo Kanté. Takiej serii nie miał od... 2021 roku

2024-06-17 22:06:09; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Zatrważająca statystyka N'Golo Kanté. Takiej serii nie miał od... 2021 roku Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

N'Golo Kanté wybiegł po raz trzeci z rzędu w wyjściowym składzie reprezentacji Francji. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w trakcie... poprzedniego EURO.

Sympatyczny zawodnik wyrósł na przestrzeni lat na jednego z wiodących piłkarzy występujących na pozycji defensywnego pomocnika na całym świecie i z powodzeniem występował na najważniejszych piłkarskich imprezach.

U schyłku jego pobytu w Chelsea ta sytuacja uległa zmianie. Duży wpływ na to miały najpierw problemy zdrowotne i następnie przeprowadzka do Al-Ittihad. Wówczas selekcjoner Didier Deschamps przestał kompletnie spoglądać w kierunku N'Golo Kanté.

Dlatego też wszyscy obserwatorzy przyjęli ze zdziwieniem informację o umieszczeniu 33-latka w kadrze „Trójkolorowych” na Mistrzostwa Europy.

Gdyby tego było mało, to stał się z marszu jedną z wiodących postaci w układance doświadczonego szkoleniowca, który wystawił go od pierwszych minut na towarzyskie czerwcowe potyczki z Luksemburgiem oraz Kanadą.

Swoją postawą w tych starciach zapracował sobie na definitywne odzyskanie statusu „startera” w narodowych barwach, co pokazał fakt, że znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Austrią na EURO 2024.

Poprzednio N'Golo Kanté zaliczył trzy występu z rzędu w reprezentacji Francji przy okazji... EURO 2020, które zakończył wraz z drużyną narodową na 1/8 finału i niespodziewane porażce ze Szwajcarią po konkursie jedenastek.