Zawodnik Górnika Zabrze z podwójnym powołaniem do reprezentacji [OFICJALNIE]

Zawodnik Górnika Zabrze z podwójnym powołaniem do reprezentacji [OFICJALNIE] fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze przekazał, że Adrián Kaprálik może zagrać w listopadzie zarówno w pierwszej reprezentacji Słowacji, jak i młodzieżowej drużynie narodowej.

Adrián Kaprálik trafił do Górnika Zabrze latem na zasadzie wypożyczenia z Žiliny. Od tamtej pory zanotował 12 występów i strzelił dwa gole w trykocie klubu z województwa śląskiego. W poniedziałek rozegrał 76 minut w meczu Ekstraklasy z Cracovią.

W listopadzie 21-latek będzie mógł powiększyć swój dorobek reprezentacyjny. Górnik poinformował, że został on powołany zarówno do dorosłej, jak i młodzieżowej drużyny narodowej.

W tej pierwszej zawodnik, który może grać na kilku pozycjach w ofensywie, zaliczył na razie jeden krótki epizod - w mającym miejsce w listopadzie 2022 roku spotkaniu towarzyskim z Chile. Już po tym dalej pomagał rodzimej młodzieżówce, w której łącznie uzbierał 23 mecze.

Pierwsza reprezentacja Słowacji z dorobkiem 16 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy J eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Do Portugalii traci osiem „oczek”, a sama ma pięć punktów przewagi nad Luksemburgiem. 16 i 19 listopada zmierzy się z kolejno z Islandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Młodzieżówka zagra z kolei towarzysko z Chorwacją i Czechami (16 i 20 listopada).

Na razie nie wiadomo, jaki dokładnie jest plan na Kaprálika i gdzie finalnie zostanie oddelegowany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy