Zbigniew Boniek nie przepuścił okazji. „Cuda, cuda ogłaszają”
2025-12-04 23:43:00; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Zbigniew Boniek nie ukrywał radości z powodu wywalczonego awansu przez Zawiszę Bydgoszcz do ćwierćfinału Pucharu Polski po wyeliminowaniu Wisły Kraków.
Legenda polskiego futbolu jest kojarzona przede wszystkim z gry na klubowym poziomie w Widzewie Łódź, Juventusie oraz Romie.
Należy jednak pamiętać, że pierwsze kroki w futbolu stawiała w miejscu urodzenia - Bydgoszczy, gdzie reprezentowała barwy Zawiszy.
Z tego też powodu Zbigniew Boniek liczył głęboko na to, że oba bliskie jego sercu zespoły zameldują się w ćwierćfinale Pucharu Polski.Popularne
Zdecydowanie łatwiejsze na tym polu miał Widzew Łódź, bo jako przedstawiciel Ekstraklasy mierzył się z przeciwnikiem z tego samego poziomu w postaci Pogoni Szczecin, którą zdołał przechytrzyć na jej terenie.
Natomiast Zawisza Bydgoszcz podejmował u siebie lidera I ligi - Wisłę Kraków. Z tego powodu nie dawano trzecioligowcowi większych szans na stawienie czoła utytułowanej ekipie, celującej w powrót do krajowej elity.
Niżej notowana drużyna wykazała się jednak większą determinacją i sensacyjnie pokonała na własnym terenie „Białą Gwiazdę”, dołączając w ten sposób do stawki ćwierćfinalistów.
Na zaistniałą kolei rzeczy zareagował naturalnie 69-latek, zamieszczając kilka wpisów na X.com.
„Cuda, cuda ogłaszają” - napisał w momencie przechylania szali zwycięstwa na korzyść Zawiszy.
„Zawisza w 1/4🏆🇵🇱 . Brawo za piękną i skuteczną grę. Teraz odpoczynek a potem przygotowania do szturmu na 2 ligę . No i po drodze marzenia pod nazwą „🏆🇵🇱” Gratuluje” - dodał po zakończeniu spotkania.
Cuda, cuda ogłaszają ⚽️👍
— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) December 4, 2025
Zawisza w 1/4🏆🇵🇱 . Brawo za piękną i skuteczną grę. Teraz odpoczynek a potem przygotowania do szturmu na 2 ligę . No i po drodze marzenia pod nazwą „🏆🇵🇱” Gratuluje👍
— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) December 4, 2025
Boniek nie omieszkał również zaczepić pokonanej drużyny.
„Ale tak na zimno- Wisła ma 1000 punktów przewagi w 1 lidze, tylko jeden mecz przed przerwą i robi taki turn over? Trudno to zrozumieć” - napisał.
Ale tak na zimno- Wisła ma 1000 punktów przewagi w 1 lidze, tylko jeden mecz przed przerwą i robi taki turn over? Trudno to zrozumieć.
— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) December 4, 2025
Zawisza Bydgoszcz swojego przeciwnika w ćwierćfinale Pucharu Polski pozna 10 grudnia.
Natomiast w tabeli III ligi grupy II plasuje się obecnie na drugim miejscu z dwoma punktami straty do Polonii Środa Wielkopolska.

![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)





![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)


![Niespodziewana dymisja selekcjonera reprezentacji Maroka? Federacja zajęła stanowisko [OFICJALNIE]](img/photos/88379/170x113/walid-regragui.jpg)







![Niespodziewana dymisja selekcjonera reprezentacji Maroka? Federacja zajęła stanowisko [OFICJALNIE]](img/photos/88379/90x60/walid-regragui.jpg)












