Zidane po remisie z Borussią Mönchengladbach: Grając tak, osiągniemy wielkie rzeczy fot. FotoPyk
Źródło: Cadena SER | El Chiringuito de Jugones | Le Parisien

Real Madryt do 87. minuty przegrywał wczoraj z Borussią Mönchengladbach, ale w końcówce spotkania odrobił starty i uzyskał wynik remisowi. Mimo wszystko w przekroju całych zawodów kibice nie mogą być zadowoleni z gry „Królewskich”, ale zupełnie innego zdania jest Zinédine Zidane.

Demony „Los Blancos” wczoraj powróciły i widzieliśmy podobny scenariusz, jak w rywalizacji z Szachtarem Donieck (2:3), z tą różnicą, że tym razem udało się zremisować. W pierwszej połowie madrytczycy nie prezentowali się najlepiej, bo choć kreowali sobie okazje strzeleckie, to grali nierozważnie w obronie.

To zemściło się na nich w 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Marcus Thuram. Ten sam zawodnik pokonał Thibaut Courtois po zmianie stron, także wykorzystując błąd formacji defensywnej rywali.

Za odrabianie strat 13-krotni triumfatorzy rozgrywek wzięli się dopiero w końcówce zawodów i za sprawą bramek Karima Benzemy oraz Casemiro doprowadzili do remisu. Na więcej nie było już czasu.

Po meczu grę swoich podopiecznych skomentował „Zizou”, chwaląc drużynę za charakter.

– Pierwsza połowa? Możemy czuć dumę, nawet pomimo faktu, że czegoś nam zabrakło. Ostatecznie zasłużyliśmy na ten remis – rozpoczął.

– Sergio Ramos zawsze daje coś od siebie pod bramką rywali. Może być groźny w tym obszarze, ponadto jest świetny w pressingu. Trzeba wyróżnić naszą dyscyplinę i wiarę w odwrócenie rezultatu. To pokazuje, że drużyna ma charakter. Grając tak, osiągniemy wielkie rzeczy – zaznaczył.

– Zrobimy absolutnie wszystko, by awansować. Nie możemy być w pełni zadowoleni, bo zawsze chcemy wygrywać spotkania. Ja jestem spokojny, bo wiem, że moja drużyna dała z siebie wszystko. Obecnie nie ma łatwych spotkań i trzeba dalej pracować. Grając tak, osiągniemy swój cel. I jestem przekonany, że awansujemy – dodał.

– Nie stanęliśmy przy 0:2 i doprowadziliśmy do remisu dzięki naszemu charakterowi. Przegrywanie 0:2 w Lidze Mistrzów i doprowadzenie do remisu to dobre odczucie. Jeśli będziemy tak dalej grać, z pewnością osiągniemy wielkie rzeczy i pojawią się zwycięstwa – zakończył.

Real Madryt po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli grupy B. Jego następnym rywalem będzie Inter Mediolan.