Zinédine Zidane blokuje trenerski transfer Mauricio Pochettino

Zinédine Zidane blokuje trenerski transfer Mauricio Pochettino fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Mauricio Pochettino chciałby przejąć stery w Manchesterze United, ale nim Paris Saint-Germain nie dojdzie do porozumienia z Zinédine’em Zidane’em, argentyński trener będzie musiał zostać w Paryżu. Tymczasem Francuz niechętnie spogląda w kierunku Parc des Princes - podaje „AS”.

Kiedy zwalnia się posada w tak legendarnym klubie jak Manchester United, zwykle kandydaci zgłaszają się sami. Tym razem sprawa wygląda nieco inaczej.

„Czerwone Diabły” od dawna wykazują zainteresowanie Mauricio Pochettino, który jest uważany za idealnego następcę Ole Gunnara Solskjæra. Argentyńczyk odwzajemnia zainteresowanie. W czym zatem tkwi problem?

49-latek przed blisko rokiem podpisał umowę z Paris Saint-Germain, a Francuzi są gotowi się z nim rozstać tylko wtedy, gdy przystanie on na ich warunki. Jednym z nich jest wypłata odszkodowania. Drugą kwestią jest uprzednie znalezienie nowego szkoleniowca.. Jedyna opcja to Zinédine Zidane.

„Zizou”, w przeciwieństwie do swojego kolegi po fachu, obecnie jest bezrobotny, ale to nie oznacza, że siedzi w bezruchu. Jak donosi „AS”, Francuz zaangażował się w różne projekty, a ponadto nie interesuje go zbytnio przejmowanie klubu w środku sezonu. Z tych właśnie powodów w tej chwili karuzela została zatrzymana.

Jednocześnie Pochettino nie zamierza niczego wymuszać, bowiem wie, jak ogromny zaszczyt go spotkał.

Niewykluczone zatem, że temat powróci dopiero wraz z końcem rozgrywek. Te informacje potwierdza „The Times”.

***

Mauricio Pochettino rozdarty wewnętrznie w PSG?! „Nikt go nie słucha”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy