Złe wieści w sprawie Alissona. Liverpool nie wyklucza zakontraktowania doświadczonego bramkarza

Złe wieści w sprawie Alissona. Liverpool nie wyklucza zakontraktowania doświadczonego bramkarza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Liverpool Echo I Dominic King

Wszystko wskazuje na to, że Alisson będzie pauzował przez kilka tygodni.

Bramkarz Liverpoolu nabawił się w kontuzji w trakcie pierwszej połowy piątkowego spotkania Premier League z Norwich City (4:1). 26-latek opuścił murawę wskutek urazu łydki, którego doznał przy wznawianiu gry długim wykopem piłki. Po ostatnim gwizdku menedżer „The Reds”, Jürgen Klopp, niczego nie przesądzał, dając jednak do zrozumienia, że sytuacja nie wygląda dobrze.

Liverpool na razie nie przedstawił szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia Alissona. Jak podaje jednak Dominic King z „Daily Mail”, z pierwszych badań wynika, że przerwa w grze Brazylijczyka wyniesie cztery-sześć tygodni. Biorąc to pod uwagę, golkipera może ominąć nie tylko najbliższy mecz o Superpuchar Europy z Chelsea, ale i kilka kolejek Premier League.

W piątek Alissona zastąpił na murawie pozyskany niedawno przez „The Reds” Adrián. „The Liverpool Echo” sugeruje jednak, że cała sprawa dodatkowo może zakończyć się podpisaniem przez klub z Anfield krótkoterminowej umowy z Andy'm Lonerganem. 35-latek (w przeszłości m.in. Preston North End, Leeds United, Bolton Wanderers, Fulham i Wolverhampton Wanderers) w trakcie okresu przygotowawczego trenował z Liverpoolem, występując nawet w spotkaniu z Sevillą. Pozostaje on wolnym piłkarzem. 


Przypomnijmy, że do Liverpoolu trafił niedawno 16-letni Jakub Ojrzyński. Jeśli doniesienia na temat pauzy Alissona się sprawdzą, drużyna będzie jednak potrzebowała doświadczenia.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy