Złe wieści w sprawie Paula Pogby

Złe wieści w sprawie Paula Pogby fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sport Italia

Paul Pogba jednak podda się operacji - informuje Sky Sport Italia.

W letnim oknie Paul Pogba na zasadzie wolnego transferu przeniósł się z Manchesteru United do Juventusu. Niestety niedługo po przeprowadzce do Włoch francuski pomocnik doznał kontuzji, uszkadzając łąkotkę w prawym kolanie.

Początkowo nie do końca było wiadomo, na jakie leczenie zdecyduje się Pogba. Operacja oznaczałaby dłuższą przerwę, ale jednocześnie zmniejszyłaby ryzyko pojawienia się podobnego urazu w przyszłości. Leczenie zachowawcze to krótsza przerwa, ale i większe długoterminowe ryzyko.

Finalnie Pogba wraz ze sztabem medycznym Juventusu zdecydował się na ten drugi wariant. Lecznicza terapia zachowawcza miała potrwać pięć tygodni. W końcówce sierpnia „La Gazzetta dello Sport” zasugerowała nawet, że Francuz może wrócić na murawę szybciej, ponieważ rehabilitacja układała się bardzo dobrze.

W poniedziałek Sky Sport Italia przedstawiło mniej optymistyczne informacje. Dzisiaj Pogba wraz z lekarzami Juventusu podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji.

Zdaniem powyższego źródła przerwa Pogby wyniesie przynajmniej kolejne sześć tygodni (wygląda to na bardzo optymistyczny scenariusz). Na razie nie wiadomo, co to oznacza w kontekście gry 29-latka na Mistrzostwach Świata w Katarze. Mundial rozpoczyna się 20 listopada, a więc już za 2,5 miesiąca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy