Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat!

Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat! fot. Transfery.info
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: The Sun

Piłkarz Arsenalu Mathieu Flamini jest współwłaścicielem firmy energetycznej.

Francuz, wraz ze swoim wspólnikiem Pasquale Granatą, w 2008 roku założył spółkę GF Biochemicals, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. O jej działalności nie wiedział nikt, nawet najbliższa rodzina zawodnika. Przez siedem lat zainwestował on w swój biznes kilka milionów dolarów, co zaowocowało sporym sukcesem. Pomocnik ujawnił bowiem, że spółka, jako pierwsza na świecie, będzie w stanie produkować kwas lewulinowy. To organiczny związek chemiczny, stosowany w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

- Jesteśmy pionierami. Wchodzimy na rynek wart około 20 miliardów dolarów. Zawsze byłem blisko natury, a kwestie globalnego ocieplenia i zmian klimatu bardzo mnie niepokoiły. Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się o kwasie lewulinowym. Departament Energii Stanów Zjednoczonych uznał go za jedną z 12 cząsteczek, które mogą zastąpić benzynę. Firma Granata Flamini Biochemicals jest pierwszą, która osiągnęła zdolność jej masowej produkcji. To może być wstęp do produkcji biopaliw - stwierdził 31-latek.

Firma Flaminiego ma swoją siedzibę we włoskiej miejscowości Caserta. W badaniach nad kwasem lewulinowym wzięło udział blisko 400 badaczy z różnych krajów świata. Wszyscy zostali opłaceni przez zawodnika Arsenalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy