Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat!

Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat!
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: The Sun

Piłkarz Arsenalu Mathieu Flamini jest współwłaścicielem firmy energetycznej.

Francuz, wraz ze swoim wspólnikiem Pasquale Granatą, w 2008 roku założył spółkę GF Biochemicals, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. O jej działalności nie wiedział nikt, nawet najbliższa rodzina zawodnika. Przez siedem lat zainwestował on w swój biznes kilka milionów dolarów, co zaowocowało sporym sukcesem. Pomocnik ujawnił bowiem, że spółka, jako pierwsza na świecie, będzie w stanie produkować kwas lewulinowy. To organiczny związek chemiczny, stosowany w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

- Jesteśmy pionierami. Wchodzimy na rynek wart około 20 miliardów dolarów. Zawsze byłem blisko natury, a kwestie globalnego ocieplenia i zmian klimatu bardzo mnie niepokoiły. Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się o kwasie lewulinowym. Departament Energii Stanów Zjednoczonych uznał go za jedną z 12 cząsteczek, które mogą zastąpić benzynę. Firma Granata Flamini Biochemicals jest pierwszą, która osiągnęła zdolność jej masowej produkcji. To może być wstęp do produkcji biopaliw - stwierdził 31-latek.

Firma Flaminiego ma swoją siedzibę we włoskiej miejscowości Caserta. W badaniach nad kwasem lewulinowym wzięło udział blisko 400 badaczy z różnych krajów świata. Wszyscy zostali opłaceni przez zawodnika Arsenalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy