Znamy trenerów reprezentacji młodzieżowych Polski

Znamy trenerów reprezentacji młodzieżowych Polski fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: PZPN

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował którzy trenerzy obejmą młodzieżowe reprezentacje Polski. Kadrę olimpijską poprowadzi Marcin Dorna.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłoszono nazwiska trenerów, którzy prowadzić będą młodzieżowe reprezentacje Polski. 

Szkoleniowców przedstawił dziennikarzom Roman Kosecki. Wiceprezes ds. szkoleniowych PZPN opowiedział również o nowej strukturze drużyn młodzieżowych.

Trenerzy reprezentacji:

U-21 (reprezentacja olimpijska) - Marcin Dorna – były już selekcjoner reprezentacji U-17 z która zdobył trzecie miejsce w mistrzostwach Europy.

- Kandydatur było wiele. Przekonała nas jednak koncepcja jego pracy i wyniki, które osiągał. Człowiek nie może być cały czas przy jednym roczniku i musi się rozwijać. Trzeba dawać ludziom szansę, nie można zamykać się w jednym gronie. Proponowałem sam różne nazwiska, jednak w negocjacjach zarządu z różnymi trenerami nie było porozumienia - mówił o nowym trenerze reprezentacji olimpijskiej Roman Kosecki.

U-20  - Jacek Zieliński, był asystent Franciszka Smudy w reprezentacji seniorów,

U-19 – Marcin Sasal,  w swojej karierze trenował m.in. Koronę Kielce, Pogoń Szczecin oraz ostatnio Podbeskidzie,

U-17 – Robert Wójcik, były trener kadry U-16

U-15 – Bartłomiej Zalewski, pracował jako asystent w Cracovii, Jagiellonii Białystok, Arisie Saloniki, ŁKS-ie, Wiśle Kraków, a ostatnio w GKS-ie Bełchatów. Co ciekawe był również asystentem w reprezentacji Polski seniorów u boku Stefana Majewskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy