Znów 35 milionów euro. OFICJALNIE: Kluczowy transfer Bayeru Leverkusen
2025-07-12 10:40:18; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
W sobotnie przedpołudnie Bayer Leverkusen potwierdził bardzo duży dla siebie transfer. Do przedstawiciela Bundesligi dołączył Malik Tillman.
Malik Tillman przeniósł się z PSV Eindhoven do Bayeru Leverkusen, z którym parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2030 roku. Kwota transferu wyniesie prawdopodobnie 35 milionów euro. Oznacza to wyrównanie rekordu klubu pobitego niedawno za sprawą sprowadzenia Jarella Quansaha, choć w jego przypadku finalnie mogą dojść jeszcze bonusy.
23-letni Tillman w przeszłości szkolił się w Bayernie Monachium. Do PSV trafił w 2023 roku początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie wykupiono go za 12 milionów euro.
W barwach holenderskiej ekipy ofensywny pomocnik zanotował w sumie 73 występy. Zdobył 25 bramek, a przy 19 asystował. Oprócz krajowego podwórka rywalizował z nią w Lidze Mistrzów.Popularne
- Malik może grać zarówno na „dziesiątce”, jak i na „ósemce”. To dla nas absolutnie kluczowy transfer. Jego styl idealnie pasuje do Bayeru. Dynamika Malika nada naszej grze ofensywnej zupełnie nowy impuls - przyznał dyrektor sportowy klubu z Leverkusen Simon Rolfes. W Bayerze zapewne będzie miał za zadanie jak najlepiej wypełnić lukę po sprzedaży Floriana Wirtza.
Urodzony w Norymberdze reprezentant Stanów Zjednoczonych ostatnio rywalizował z drużyną narodową w Złotym Pucharze CONCACAF. W trakcie turnieju trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i dwa razy asystował.
Wcześniej oprócz wspomnianego Quansaha w Leverkusen wylądowali Abdoulaye Faye, Mark Flekken, Christian Kofane, Ibrahim Maza, Tim Oermann, Axel Tape i Issa Traoré.
***
Największe transfery przychodzące w historii Bayeru Leverkusen
1. Jarell Quansah - z Liverpoolu za 35 milionów euro (2025 rok);
- Malik Tillman - z PSV Eindhoven za 35 milionów euro (2025 rok);
3. Kerem Demirbay - z TSG 1899 Hoffenheim za 32 miliony euro (2019 rok);
4. Patrick Schick - z Romy za 26,5 miliona euro (2020 rok);
5. Nathan Tella - z Southampton za 23,3 miliona euro (2023 rok).



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)








![Pogoń Szczecin zamyka trybunę dla kibiców [OFICJALNIE]](img/photos/92599/170x113/pogon-szczecin.jpg)


![Lech Poznań poważnie osłabiony. Bez lidera na mecz z Piastem Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/102823/170x113/mikael-ishak.jpg)
![Lech Poznań triumfuje w Zabrzu. Plama zmazana [WIDEO]](img/photos/115503/170x113/ishak.jpg)



![Pogoń Szczecin zamyka trybunę dla kibiców [OFICJALNIE]](img/photos/92599/90x60/pogon-szczecin.jpg)


![Lech Poznań poważnie osłabiony. Bez lidera na mecz z Piastem Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/102823/90x60/mikael-ishak.jpg)
![Lech Poznań triumfuje w Zabrzu. Plama zmazana [WIDEO]](img/photos/115503/90x60/ishak.jpg)



