2024-07-27 15:12:59; Aktualizacja: 2 godziny temu
Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Może się wiele zmienić... Fot. Werder Brema
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Werder Brema

Dawid Kownacki w ostatnim sparingu Werderu Brema z Sheffield Wednesday strzelił bramkę. Czy dobra dyspozycja w ramach przygotowań do rozgrywek może zmienić jego sytuację?

Dawid Kownacki jest zawodnikiem Werderu Brema od zeszłego lata. W klubie z Bundesligi był rezerwowym, który często pojawiał się na placu gry. Zazwyczaj jednak nie były to długie występy. Polak zagrał 22 razy, co przełożyło się na zaledwie 364 minuty. 27-latek nie trafił do siatki.

Taki stan rzeczy sprawia, że jego pozycja w Werderze nie jest zbyt mocna i, żeby więcej grać, powinien szukać sobie innego klubu. Na ten moment cały czas jest graczem „Zielono-Białych” i przygotowuje się do nowego sezonu z zespołem.

W ostatnim sparingu z Sheffield Wednesday wyszedł na boisko od pierwszej minuty i spędził na nim 60 minut, co było wcześniej ustalone. Kownacki w 32. minucie wpakował piłkę do siatki, otwierając tym samym wynik meczu.  Kto wie, czy to nie zmieni jego sytuacji. Finalnie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Siedmiokrotny reprezentant Polski, kiedy już wchodził na boisko w Bundeslidze, najczęściej wykorzystywany był jako środkowy napastnik. W rozgrywkach 2024/2025 jego rywalami na tej pozycji będzie Marvin Ducksch oraz nowo zakupiony Keke Topp. Ten drugi to spory talent, co sprawia, że Kownacki może mieć problemy aby grać częściej od niego. Kontrakt Polaka z ekipą z Bremy obowiązuje do końca rozgrywek 2025/2026.

- Nie możemy Kownackiemu zagwarantować więcej minut gry w następnym sezonie. Zostało to z nim już dokładnie omówione i on o tym wie. Jeśli pojawi się za niego konkretna oferta, to chętnie usiądziemy do stołu, by ją omówić - powiedział w czerwcu Clemens Fritz, dyrektor sportowy klubu.

Skoro jednak Kownacki gra i spisuje się dobrze, to być może ma szansę na częstsze i dłuższe występy.