Zwrot akcji w sprawie transferowej „wymiany” z udziałem Sebastiana Szymańskiego?! Pomocnik 26-krotnych mistrzów kraju jednak zostaje [OFICJALNIE]

2025-12-24 20:33:29; Aktualizacja: 1 dzień temu
Zwrot akcji w sprawie transferowej „wymiany” z udziałem Sebastiana Szymańskiego?! Pomocnik 26-krotnych mistrzów kraju jednak zostaje [OFICJALNIE] Fot. IMAGO / Middle East Images
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: PSV Eindhoven

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia PSV Eindhoven zaskoczyło kibiców nowiną o sytuacji Joeya Veermana. Pomocnik jednak zostaje w klubie. To właśnie jego potencjalnie miał zastąpić Sebastian Szymański.

Jak możemy przeczytać w komunikacie 26-krotnych mistrzów Holandii, strony uzgodniły między sobą – wbrew wszelkim plotkom medialnym – że ich współpraca potrwa przynajmniej do zakończenia obecnego sezonu.

– W ostatnich tygodniach krążyło wiele spekulacji, które chcielibyśmy jasno wyjaśnić. Życzę wszystkim fantastycznego zakończenia 2025 roku. Od Nowego Roku cała drużyna zrobi wszystko, co w jej mocy, aby druga połowa sezonu była niezapomniana. Do zobaczenia wkrótce! – zaakcentował 27-latek.

Ta wypowiedź to przede wszystkim reakcja na doniesienia o – można już powiedzieć – niedoszłej przeprowadzce do Fenerbahçe. Z informacji Mounira Boualina wynikało, że temat w zasadzie został przesądzony, bo Turcy nastawiali się na aktywowanie klauzuli odstępnego wynoszącej ponad 20 milionów euro.

Oficjalny przekaz PSV Eindhoven sprawił jednak, że do niczego takiego nie dojdzie. W skrócie mówiąc, nawet jeśli „Żółte Kanarki” aktywują zapis, Veerman zdecyduje się na kontynuowanie przygody u lidera Eredivisie.

Tym samym skomplikowała się sytuacja Sebastiana Szymańskiego. To właśnie w tym kierunku miał podążyć 26-letni reprezentant Polski, broniący właśnie barw stambułczyków.

Joey Veerman przebywa na Philips Stadion od początku 2022 roku. Po przenosinach z SC Heerenveen zanotował 91 bezpośrednich udziałów w akcjach bramkowych na przestrzeni 178 występów. Tylko w tej kampanii strzelił osiem goli i zaliczył tyle samo asyst w 23 występach.

Umowę ma ważną do 30 czerwca 2028 roku.