Imponujący debiut Pato. Kolejny rekord!

Rafał Bajer
Źródło: Goal.com

Napastnik Chelsea, Alexandre Pato, zdobył bramkę w swoim debiucie w meczu z Aston Villą i po raz kolejny wita się z nowymi kibicami w najlepszy możliwy sposób.

Brazylijczyk pojawił się na boisku w 23. minucie meczu z ostatnią w tabeli Premier League ekipą Aston Villi, zmieniając Loïca Rémy'ego. Nowy nabytek "The Blues" już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy wpisał się na listę strzelców po wykorzystaniu rzutu karnego. Nie jest to pierwszy raz, kiedy 26-latek zdobywa gola w swoim debiucie.

Mając jeszcze 17 lat, zawodnik okrasił swój debiut w barwach Internacionalu zdobywając bramkę w wygranym 4:1 spotkaniu z Palmeiras. Długo czekać na zdobycz bramkową napastnika nie musieli także kibice Milanu. Pato strzelił gola w swoim pierwszym meczu z Napoli, który zakończył się wynikiem 5:2 dla "Rossonerich". Bramki w debiucie zdobywał także w reprezentacji Brazylii oraz w Corinthians.

Pato był niegdyś uważany za jeden z największych talentów, lecz jego rozwój skutecznie zahamowały kontuzje. To one były głównym powodem, dla którego zdecydował się opuścić Mediolan i ponownie grać w Brazylii.