Kicker: Piłkarze Bundesligi wybrali najlepszego zawodnika rundy jesiennej!

Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Kicker

W ankiecie "Kickera" piłkarze niemieckiej ekstraklasy zostali poproszeni o wybranie najlepszego zawodnika rundy jesiennej.

W sondzie przeprowadzonej przez popularny magazyn wzięło udział aż 244 piłkarzy 1. Bundesligi. Głosowali oni w kilku kategoriach, między innymi "Piłkarz sezonu w lidze", "Najlepszy piłkarz na świecie 2015 roku" czy "Najlepszy bramkarz".

W tym pierwszym plebiscycie, dość niespodziewanie, zwyciężył Douglas Costa. Skrzydłowy Bayernu notuje znakomity sezon - strzelił 2 gole i zaliczył 7 asyst w 12 występach - ale nie był faworytem głosowania. Wyprzedził jednak swoich bardziej znanych konkurentów, takich jak Pierre-Emerick Aubameyang, Thomas Müller czy Robert Lewandowski, którzy zajęli kolejno drugie, trzecie i czwarte miejsce.

W głosowaniu na najlepszego zawodnika na świecie zwyciężył Lionel Messi. Argentyńczyk dostał aż 46,7% głosów i znalazł się przed Cristiano Ronaldo (23,8 %) oraz Neymarem (9,8%). Tuż za podium znalazł się natomiast Müller.

Najlepszym bramkarzem ligi wybrano Manuela Neuera, który pokonał Timo Horna. Największym zwycięzcą ankiety był jednak Bayern Monachium. Aż 96% zawodników stwierdziło, że Bawarczycy obronią mistrzostwo Niemiec. 40,6% z nich twierdzi, iż drużyna Guardioli zatriumfuje także w Lidze Mistrzów.

Zobacz ostatnie transfery Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”