Legia Warszawa pierwszym finalistą Pucharu Polski

Legia Warszawa pokonała KKS Kalisz w stosunku 1-0 i zameldowała się w finale Pucharu Polski. W nim rywalem będzie ktoś z pary Raków Częstochowa - Górnik Łęczna.

Legia Warszawa i KKS Kalisz przystąpiły we wtorkowy wieczór do rywalizacji w ramach półfinału Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem byli oczywiście podopieczni Kosty Runjaicia.

Rewelacja tegorocznej edycji turnieju miała jednak nadzieję, że uda jej się powalczyć o korzystny rezultat.

Drugoligowiec został jednak w ekspresowym tempie sprowadzony na ziemię, bo już w drugiej minucie wynik rywalizacji otworzył Igor Strzałek.

W następnych minutach pierwszej połowy wicelider Ekstraklasy miał swoje szanse, ale nie był w stanie udokumentować prowadzenia kolejnym trafieniem.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy. Swoje szanse mieli między innymi Kasjan Lipkowski oraz Nikodem Zawistowski, ale za każdym razem górą z pojedynków wychodził Cezary Miszta. Gości ratowała też poprzeczka.

Legia Warszawa nie bez problemów dowiozła zatem prowadzenie do końca i wygrała spotkanie 1-0. Podopieczni Kosty Runjaicia to zatem pierwszy finalista tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Już w środę czeka nas kolejne starcie w ramach turnieju, a w nim zmierzą się Raków Częstochowa i Górnik Łęczna.