Ligue 1: Pierwsze kary za mecz Lens - Lille [OFICJALNE]

Źródło: Ligue 1 I Footmercato.net

Komisja Dyscyplinarna Ligue 1 wydała komunikat dotyczący zachowania kibiców w przerwie meczu pomiędzy Lens a Lille (1:0).

W przerwie sobotniego spotkania ligi francuskiej zrobiło się gorąco. Kibice obu zespołów prowokowali się już wcześniej i w momencie zejścia piłkarzy z murawy postanowili się skonfrontować. Na boisko wbiegła część fanów Lens, którzy chcieli przedostać się do rywali prawdopodobnie już ścierających się z mniejszą grupką gospodarzy. Druga połowa zaczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, ale finalnie sytuacja została opanowana przez policję.

Od początku było wiadomo, że nie obędzie się bez kar. Zgodnie z decyzją Komisji Dyscyplinarnej Ligue 1 najbliższe dwa mecze domowe Lens (ze Strasbourgiem 22 września i Reims 1 października) odbędą się bez udziału publiczności.

Na kibiców Lille nałożono z kolei zakaz wyjazdu na spotkanie ze Strasbourgiem (25 września).

Na tym jednak może się nie skończyć. Wymienione wyżej konsekwencje to tymczasowy środek ostrożności. 6 października zapadnie decyzja o pełnej i ostatecznej karze dla obu klubów.

Lens wygrało w sobotę z Lille 1:0 po golu Przemysława Frankowskiego.