OFICJALNIE: Cionek wraca do Serie A!

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Cionek wraca do Serie A!
fot. FotoPyk

Thiago Cionek został nowym zawodnikiem SPAL.

Reprezentant Polski był łączony z przenosinami do klubu z Ferrary już od jakiegoś czasu. Beniaminek walczy o utrzymanie w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej, dlatego przeszukuje rynek, licząc na pozyskanie wzmocnień. Jednym z celów było pozyskanie doświadczonego obrońcy i ten, zgodnie z oczekiwaniami, został znaleziony w byłym defensorze Jagiellonii Białystok.

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej „Spallini” poinformowali, że Cionek podpisał już kontrakt. 31-latek przenosi się do SPAL na zasadzie transferu definitywnego. Umowa z jego nowym pracodawcą będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. W oświadczeniu nie znalazła się wzmianka o kwocie, którą w wyniku transakcji otrzyma Palermo.

Wcześniej włoskie media donosiły, że suma transferu będzie symboliczna. Wynika to z faktu, iż jego kontrakt z ekipą z Sycylii wygasał wraz z końcem obecnego sezonu. Nie zanosiło się na jego przedłużenie, dlatego też „Aquile” uznali, że lepiej pozwolić zawodnikowi na odejście i zarobić na tym jakiekolwiek pieniądze.

Cionek wraca do włoskiej ekstraklasy po półrocznej przerwie. Wcześniej przez dwa sezony występował w Serie A w barwach Palermo, poprzednia kampania zakończyła się jednak spadkiem zespołu. Na Półwyspie Apenińskim wcześniej reprezentował jeszcze barwy Padovy oraz Modeny, w obu przypadkach występował w Serie B. W obecnym sezonie rozegrał 18 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

W nowych barwach stoper będzie mógł występować u boku innego polskiego defensora - Bartosza Salamona. SPAL aktualnie zajmuje bezpieczną 17. pozycję w tabeli, ale ma tyle samo (15) punktów, co znajdujące się w strefie spadkowej Crotone.
ŹRÓDŁO
SPAL
TAGI: Oficjalnie Thiago Rangel Cionek SPAL 2013 US Palermo Polska Włochy
Zobacz również
Koniec roku dla Kondogbii
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.