Casillas wróci do Hiszpanii?!

10 miesięcy temu Casillas wróci do Hiszpanii?!
fot. FotoPyk

Iker Casillas znalazł się na celowniku Realu Betis.

Dni golkipera w zespole FC Porto są już najprawdopodobniej policzone. Klub nie chce przedłużać współpracy z legendą Realu Madryt, ponieważ ta ma spore wymagania finansowe, które nie idą w parze z chęcią oszczędzania. Casillas już wcześniej był łączony z odejściem, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się to wraz z końcem sezonu, kiedy wygaśnie jego kontrakt.

W ostatnich tygodniach w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat klubów, które są zainteresowane sprowadzeniem bramkarza. 36-latek wciąż potrafi grać na wysokim poziomie, dlatego przyglądają mu się zespoły z całej Europy. Sam piłkarz chciałby rzekomo spróbować swoich sił we włoskiej Serie A, gdzie mógłby stanąć oko w oko z wieloletnim rywalem i przyjacielem, Gianluigim Buffonem (o ile ten będzie kontynuować karierę).

„A Bola” informuje jednak, że decyzja wciąż nie zapadła, a wykorzystać to zamierza Betis. Działacze „Los Verdiblancos” chcą przekonać Casillasa do powrotu na hiszpańskie boiska i ponownych występów w Primera Division. Ekipa z Sewilli ma nawet specjalny plan na współpracę z byłym reprezentantem Hiszpanii.

W zespole prowadzonym przez Quique Setiéna występuje już Antonio Adán. Jest on wychowankiem Realu Madryt, w którym w latach 2010-2013 miał okazję rywalizować z Casillasem o miejsce między słupkami. Z racji, iż wtedy pozycja doświadczonego golkipera była niepodważalna, Adán musiał odejść do Cagliari w poszukiwaniu regularnej gry. Teraz bramkarze mieliby ponownie okazję, by ze sobą współpracować.

Betis liczy, że taka konkurencja dobrze wpłynęłaby na zespół, który w obecnym sezonie ma problemy w defensywie i w 27 meczach ligowych stracił już 52 bramki. Sewilczykom zależy na pozyskaniu Casillasa, ale będą musieli się o to bardzo postarać. Odejście zawodnika z Porto jest niemalże pewne, ale wciąż nie wiadomo, jaki kierunek on obierze.

Do pewnego momentu Casillas cieszył się pozycją podstawowego bramkarza Porto, ale z czasem trener zaczął sadzać go na ławce. Ostatnimi czasy Hiszpan gra w kratkę, ale udało mu się zaliczyć 21 występów, w których zanotował 13 czystych kont.ŹRÓDŁO
A Bola
TAGI: Iker Casillas Fernández Real Betis Balompié FC Porto Portugalia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.