Kto nowym trenerem Legii? Dwie konkretne kandydatury!

10 miesięcy temu
Kto nowym trenerem Legii? Dwie konkretne kandydatury!

Legia Warszawa rozgląda się za następcą Romeo Jozaka.

Porażka z Zagłębiem Lubin, która zaprzepaściła szanse Legii na wskoczenie na fotel lidera Ekstraklasy przelała czarę goryczy w warszawskim klubie. Prezes Dariusz Mioduski zdecydował się zwolnić Romeo Jozaka, pod którego wodzą drużyna nie spisywała się na miarę oczekiwań. Jego rolę przejął dotychczasowy asystent, Dean Klafurić, ale sam Mioduski przyznał, że jest to opcja jedynie tymczasowa.

„Wojskowi” rozpoczęli już poszukiwania nowego szkoleniowca, który miałby poprowadzić zespół od przyszłego sezonu i być ważną częścią długoterminowego projektu. Według „Super Expressu” kandydatem do objęcia warszawian jest Thorsten Fink. 50-latek ma za sobą interesującą karierę piłkarską, w której między innymi przez kilka lat występował w barwach Bayernu. Wraz z tą drużyną sięgnął choćby po cztery mistrzostwa Niemiec i wygrał Ligę Mistrzów.

W 2006 roku, po zawieszeniu butów na kołku, został trenerem i od tamtej pory udało mu się zdobyć doświadczenie w kilku znanych klubach. W swoim CV może się pochwalić szkoleniem zawodników Ingolstadt, FC Basel, Hamburgera SV, APOEL-u czy ostatnio Austrii Wiedeń, z którą rozstał się w lutym tego roku. Fink ma na swoim koncie również trofea zdobywane z Basel - dwa mistrzostwa Szwajcarii i jeden puchar kraju.

Fink z pewnością ma większe doświadczenie niż Jozak, dlatego mógłby być dla Legii dobrą opcją, na razie jednak pozostaje jedynie jednym z kandydatów. Innego wskazuje „Sport.pl”. Zdaniem portalu, do Legii może powrócić Stanisław Czerczesow. Rosjanin trenował drużynę z Łazienkowskiej w sezonie 2015/2016 i zdobył z nią mistrzostwo oraz puchar kraju. Później przejął wodzę nad reprezentacją Rosji, z którą obecnie przygotowuje się do mundialu.

W Rosji pojawia się jednak coraz więcej krytyki pod adresem selekcjonera, dlatego tylko dobry występ na Mistrzostwach Świata ma mu zapewnić pozostanie na stanowisku. W przeciwnym razie współpraca nie będzie kontynuowana, a sam Czerczesow ma dobrze wspominać czas spędzony w Warszawie, dlatego chętnie wróciłby do Legii, gdyby pojawiła się odpowiednia oferta i okazja.

Legia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Do lidera, Lecha Poznań, traci jeden punkt, a od czwartego Górnika Zabrze dzielą ją cztery oczka.ŹRÓDŁO
Super Express | Sport.pl
TAGI: Thorsten Fink Stanisław Czerczesow Legia Warszawa Trenerzy Rosja Niemcy Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.