Napastnik zdecydował. Rekord transferowy Gladbach o krok!

8 miesięcy temu
Napastnik zdecydował. Rekord transferowy Gladbach o krok!

Borussia Mönchengladbach lada dzień może zdecydowanie pobić swój rekord transferowy.

Niemieckie „RP-Online” informuje, że w ostatnich dniach działacze „die Fohlen” mieli ręce pełne pracy, ponieważ klub starał się o pozyskanie nowego napastnika. Na celowniku znajduje się Alassane Pléa, który obecnie jest jednym z podstawowych zawodników Nice, mogących opuścić klub tego lata. Według najnowszych informacji, negocjacje przebiegają bardzo sprawnie i są bliskie finalizacji.

W zeszłym tygodniu dyrektorzy Max Eberl oraz Stephan Schippers udali się do Francji, gdzie negocjowali warunki porozumienia. Rozmowy miały przynieść wiele pozytywów, a najważniejszą kwestią ustaloną w ich trakcie była zgoda na transfer ze strony samego piłkarza. To ważny krok, ponieważ Francuz miał też oferty z Anglii.

O usługi 25-latka walczyło również Newcastle United, ale ostatecznie Pléa postanowił wybrać propozycję przedstawioną mu przez Niemców. Teraz do ustalenia pozostały już tylko szczegóły, a to oznacza, że potwierdzenie transakcji może nastąpić nawet w ciągu kilku najbliższych dni.

Dla Borussii będzie to największy transfer w historii klubu. Od zeszłego roku mianem najdroższego zawodnika mógł się poszczycić Matthias Ginter, ale to miano zabierze mu właśnie Pléa, który ma kosztować 25 milionów euro. Przebije to sumę wydaną na defensora o osiem milionów euro, nie licząc potencjalnych bonusów, które w przypadku Gintera wynoszą trzy miliony.

25-latek bronił barw Nice od 2014 roku, kiedy to trafił do tej drużyny z Olympique'u Lyon. Już w pierwszym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem, ale to ostatni był zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu. W samej tylko lidze napastnik zanotował 16 goli i sześć asyst w 35 spotkaniach. Łącznie jego dorobek zamyka się na 135 występach w ekipie „Les Aiglons”, w których zdobył 44 bramki i zaliczył 23 asysty.ŹRÓDŁO
RP-Online
TAGI: Alassane Pléa Borussia Mönchengladbach OGC Nice Francja Niemcy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0841 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.