Duży transfer Donnarummy? Raiola działa!

5 miesięcy temu Duży transfer Donnarummy? Raiola działa!
fot. AC Milan

Mino Raiola zaoferował Gianluigiego Donnarummę innemu klubowi.

Od samego początku superagent nie był zwolennikiem nowego kierownictwa Milanu. Choć Donnarumma chciał zostać w klubie, by pomóc mu w odbudowie, Raiola starał się jak najbardziej przeciągnąć rozmowy w sprawie przedłużenia umowy, uznając projekt rozwoju drużyny za niewłaściwy. Ostatecznie „Gigio” przedłużył kontrakt, ale okazało się, że Raiola miał rację z tym, że dyrekcja niewłaściwie podeszła do zarządzania ekipą z San Siro.

„Rossoneri” popadli w problemy związane z Finansowym Fair Play, a budżet klubu jest na tyle niestabilny, że UEFA postanowiła wykluczyć drużynę z rozgrywek Ligi Europy. Na domiar złego właściciel Yonghong Li spóźniał się z płaceniem rat, przez co władzę nad klubem przejął Elliott Management, który udzielił pożyczki. Dlatego też agent uznał, że to odpowiedni moment na transfer 19-latka.

Redakcja portalu „Goal” informuje, że Raiola rozpoczął już działania i zaproponował swojego klienta Romie. „Giallorossi” szykują się do sprzedaży Alissona, choć ze względu na brak presji nieustannie żądają 70 milionów euro. Najbliżej spełnienia tych warunków jest Liverpool, a odejście Brazylijczyka wiąże się z koniecznością znalezienia godnego następcy.

Na tego typowany był Alphonse Areola, w sprawie którego osiągnięto już nawet porozumienie. Transfer czeka z realizacją na dalszy rozwój sytuacji Alissona i korzystając z tej zwłoki, Raiola postanowił zmienić zdanie rzymian. Włoch przeprowadzał już transakcje z „Lupimi”, ostatnio pomagał nawet w przenosinach Justina Kluiverta.

Raiola wierzy, że transakcja jest możliwa do zrealizowania. Do Milanu niedawno dołączył Pepe Reina, a że drużyna nie zagra w europejskich pucharach, dla obu tak dobrych bramkarzy może nie być zwyczajnie miejsca. Sprzedaż Donnarummy pozwoliłaby z kolei nieco zrównoważyć budżet. Warto też dodać, że w Romie utalentowany Włoch mógłby występować w Lidze Mistrzów.ŹRÓDŁO
Goal
TAGI: Gianluigi Donnarumma Alisson Ramses Becker AS Roma AC Milan Brazylia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.