OFICJALNIE: Kadra Urugwaju na Mistrzostwa Świata U-20

miesiąc temu
OFICJALNIE: Kadra Urugwaju na Mistrzostwa Świata U-20

Gustavo Ferreyra ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Urugwaju na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Urugwaj swój piętnasty udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Norwegią, Hondurasem i Nową Zelandią w grupie C.

Do tej pory największym sukcesem drużyny ze strefy CONMEBOL było dwukrotne dotarcie do wielkiego finału tej imprezy w 1997 i 2013 roku. W pierwszym z nich musiała uznać wyższość Argentyny (1:2) w składzie z między innymi Juanrm Románem Riquelme, Estebanem Cambiasso czy Pablo Aimarem. Z kolei w drugim po zaciętym boju uległa dopiero po konkursie jedenastek Francji (0:0 1:4 k.), gdzie z dobrej strony pokazali się tacy gracze jak Paul Pogba, Alphonse Areola, Samuel Umtiti oraz Florian Thauvin.

W kadrze ekipy prowadzonej przez Gustavo Ferreyrę, która na początku obecnego roku pomimo dwukrotnego pokonania Ekwadoru (3:1, 1:0) zajęła tylko trzecie miejsce na kontynentalnych eliminacjach w ramach Sudamericano U-20 (drugą pozycję zajęła Argentyna - przyp. red.), zabrakło miejsca dla piłkarzy, którzy na wspomnianym turnieju nie odgrywali pierwszoplanowej roli w zespole.

Zamiast nich na młodzieżowym mundialu wystąpi między innymi Ronald Araújo czyniący coraz większe postępy w rezerwach Barcelony czy Santiago Rodríguez imponujący w ostatnich tygodniach bardzo wysoką formą w rodzimym Club Nacional.

Wspomniani zawodnicy dołączą tym samym do takich graczy jak Nicolás Schiappacasse, Nicolás Acevedo, Juan Manuel Sanabria czy Bruno Méndez, na których warto będzie skupić swoją uwagę. Pierwszy z nich może się pochwalić uczestnictwem w poprzedniej edycji Mistrzostw Świata U-20, gdzie razem ze swoją kadrą zajął czwarte miejsce. Z kolei ostatni ma już za sobą dwa rozegrane mecze w dorosłej reprezentacji Urugwaju.

KADRA URUGWAJU U-20

BRAMKARZE:
Renzo Rodríguez (Independiente),
Franco Israel (Juventus),
Mauro Silveira (Montevideo Wanderers).

OBROŃCY:
Ronald Araújo (FC Barcelona),
Edgar Elizalde (Pescara),
Bruno Méndez (Corinthians),
Sebastián Cáceres (Liverpool Montevideo),
Emiliano Ancheta (Danubio),
Ezequiel Busquets (Peñarol),
Maximiliano Araújo (Montevideo Wanderers).

POMOCNICY:
Nicolás Acevedo (Liverpool Montevideo),
Juan Manuel Sanabria (Atlético Madryt),
Francisco Ginella (Montevideo Wanderers),
Martín Barrios (Racing Montevideo),
Thomás Chacón (Danubio),
Santiago Rodríguez (Nacional).

NAPASTNICY:
Emiliano Gomez (Defensor Sporting),
Brian Rodríguez (Peñarol),
Juan Manuel Boselli (Peralada)
Nicolás Schiappacasse (Parma),
Darwin Núñez (Peñarol).FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0358 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.