Najlepszy piłkarz roku FIFA Ballon d'Or
2014-01-13 19:04:25; Aktualizacja: 11 lat temu
Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym piłkarzem 2013 roku w plebiscycie FIFA Ballon d'Or.
28-letni piłkarz ma za sobą znakomity rok, w którym strzelił aż 69 bramek w 60 meczach. Z Realem Madryt wywalczył "tylko" wicemistrzostwo Hiszpanii, natomiast wydatnie przyczynił się do awansu Portugalii do Mistrzostw Świata.
Drugie miejsce należy do Argentyńczyka Lionela Messiego, który sporo czasu stracił przez kontuzje, a mimo to zdołał zdobyć 45 bramek, wydatnie przyczyniając się do mistrzostwa Hiszpanii Barcelony, a także pierwszego miejsca Argentyny w kwalifikacjach w strefie w Ameryce Południowej.
Ostatnie miejsce "na pudle" zajął Francuz Franck Ribery, zdecydowanie najbardziej utytułowany z trójki w ostatnim roku, najlepszy pod względem liczby asyst. Ribery wygrał mistrzostwo Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, a także Klubowe Mistrzostwo Świata.





![Dramat Jakuba Modera. Czeka go wielomiesięczna przerwa [OFICJALNIE]](img/photos/109662/170x113/jakub-moder.jpg)


![Nadeszło przełamanie! Liverpool wygrywa z Aston Villą [WIDEO]](img/photos/96441/170x113/liverpoolfc.jpg)
![Łukasz Łakomy otworzył dorobek bramkowy w Belgii. Drużyna Michała Skórasia rozbita [WIDEO]](img/photos/112280/90x60/xyz.jpg)
![Niespodziewany bohater klasyku. Krytykowany zawodnik na ratunek Legii Warszawa [WIDEO]](img/photos/112281/90x60/ermal-krasniqi.jpg)






![Niespodziewany bohater klasyku. Krytykowany zawodnik na ratunek Legii Warszawa [WIDEO]](img/photos/112281/170x113/ermal-krasniqi.jpg)


![Kibice Jagiellonii Białystok zostawili po sobie mocną wiadomość [FOTO]](img/photos/109438/170x113/jagiellonia-bialystok.jpg)



