Hummels: Chce spróbować swoich sił za granicą

4 lata temu
Hummels: Chce spróbować swoich sił za granicą

Kapitan Borussii Dortmund Mats Hummels wypowiedział się dla "Kickera" na temat swojej przyszłości.

Reprezentant Niemiec wielokrotnie był bohaterem spekulacji transferowych, łączących go z różnymi europejskimi klubami. Nie jest tajemnicą, że Hummels jest jednym z ulubionych zawodników menedżera Manchester United Louisa van Gaala. W wypowiedzi dla "Kickera" 26-letni piłkarz zasugerował, że może on opuścić Dortmund już tego lata.

- Muszę przyznać, że myślę o mojej przyszłości, zastanawiam się nad tym, jak sobie ją wyobrażam. W ostatnim czasie przeprowadziłem kilka rozmów z najważniejszymi osobami w klubie, ale nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Każdy wie, że podoba mi się w Dortmundzie, ale chcę, byśmy mieli silny zespół z ambitnym podejściem - stwierdził obrońca.

W obecnym sezonie "Żółto-Czarni" mają małe szansę na awans do Ligi Mistrzów. Ostateczny wynik drużyny pod koniec sezonu i ewentualny awans do europejskich pucharów nie wpływa jednak na ostateczny wybór Hummelsa.

- To, czy zagramy w Lidze Europy, nie wpływa na moją decyzję - powiedział defensor.

Niemiecki zawodnik nie ukrywa jednak, że chciałby spróbować swoich sił w lidze zagranicznej. 

- Często uważam, że powinienem spróbować swoich sił w innym kraju, ale są też takie dni, kiedy myślę, że nie muszę tego robić. Zasadniczo stwierdzam, że gra w lidze zagranicznej byłaby dobrą opcją dla mojego rozwoju piłkarskiego, jak i osobistego. Pewnego dnia będę chciał przenieść się za granicę - stwierdził Hummels.

Kontrakt 26-latka z BVB obowiązuje do czerwca 2017 roku i nie zawiera klauzuli kwoty odstępnego. ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Mats Hummels Borussia Dortmund Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.