Prezes City obiecuje wzmocnienia

4 lata temu Prezes City obiecuje wzmocnienia
fot. Manchester City FC

Prezes Manchesteru City Khaldoon al Mubarak zapowiada dużą aktywność podczas zbliżającego się letniego okna transferowego.

Arabski biznesmen twierdzi, że klub chce zbudować drużynę, która powalczy o wygranie Ligi Mistrzów w następnym sezonie. Wicemistrzowie Anglii są też gotowi do „agresywnych” negocjacji podczas letniego okna transferowego. „The Citizens” chcą bowiem sprowadzić piłkarzy z najwyższej półki.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez UEFA w zasadach finansowego fair play, Al Mubarak ostrzega ligowych rywali, że ich klub będzie ponownie dominował na rynku transferowym. Manchester City poprzedni sezon zakończył bez trofeum. Na liście życzeń „Obywateli” znaleźli się tacy piłkarze jak Paul Pogba, Kevin de Bruyne czy Raheem Sterling.

- Zmiany są częścią biznesu. Każdego roku piłkarze przychodzą i odchodzą. Stworzyliśmy już pewne jądro zespołu. Teraz chcemy przejść do następnego poziomu i wzmocnić skład, który będzie zdolny do wygrania Premier League i Ligi Mistrzów, jednocześnie przy dobrych rezultatach w krajowych pucharach.

- Zobaczycie pewne zmiany. Niektórzy zawodnicy podążą za nowymi wyzwaniami. Inni przyjdą by wzmocnić naszą drużynę i pomóc nam obrać prawidłowy kurs na najbliższe lata. Mogę zapewnić, że ta ekipa będzie znacznie silniejsza i bardziej konkurencyjna. Jestem pewny siebie i zadowolony z tego, co wydarzy się w najbliższym roku.

- Mamy przygotowane bardzo atrakcyjne propozycje. Możemy teraz konkurować na rynku transferowym z każdym klubem. Tego lata szykują się bardzo gorące transakcje. Ostatni rok był bardzo interesujący. Zobaczyliśmy dużo ciekawych transferów, które zaskoczyły wielu z nas. Myślę, że tym razem będziemy bardziej agresywni na rynku. Jesteśmy rozczarowani poprzednim sezonem, lecz mamy dużo pozytywnej energii, która pomoże nam wrócić na właściwe tory a także odzyskać tytuł mistrzów Anglii, jednocześnie zaliczając sukcesy w Lidze Mistrzów – powiedział Khaldoon al Mubarak w wywiadzie dla klubowej telewizji.ŹRÓDŁO
City TV, The Telegraph
TAGI: Manchester City Kevin De Bruyne Paul Pogba Raheem Sterling Anglia Francja Belgia
Zobacz również
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.