Brazylia znalazła „nowego Neymara”?

4 lata temu Brazylia znalazła „nowego Neymara”?

Gabriel Fernando de Jesus został okrzyknięty przez brazylijskie media jako najnowszą, wielką nadzieję „Canarinhos”.

18-latek urodzony w São Paulo już w tym momencie jest porównywany z Neymarem czy Pelem. Media i kibice w Brazylii mają tendencję do przylepiania łatek pokroju „nowy XYZ”, ale eskcytacja Jesusem zdaje się wynosić na kolejny poziom.

Oczywiście wielu piłkarzy okrzykniętych mianem „nowego kogoś” zawiodło. Z taką presją nie poradzili sobie m.in. Kerlon czy Denilson — są to zawodnicy, którzy prowadzą całkiem niezłe kariery, lecz mimo wszystko nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Gabriel Jesus z pewnością będzie porównywany do tych graczy, a to, czy stanie się kolejnym Neymarem czy Kerlonem — pokaże czas. Na dzień dzisiejszy najlepszym wyjściem jest podziwanie jego talentu, choć w Brazylii ciężko jest ostudzić entuzjazm kibiców, którzy przecież potrafią stawiać kapliczki swoim piłkarskim idolom.

Nastolatek zadebiutował w drużynie Palmeiras zaledwie w marcu bieżącego roku. Podczas występów w juniorskich sekcjach Verdão zdobył aż 54 bramki w 48 występach. Takie liczby muszą robić wrażenie, bez względu na jakim poziomie zostały wykręcone.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w styczniu tego roku. Na początku występował w sekcji U-20 Palmeiras. W jej barwach został królem strzelców rozgrywek Copa São Paulo Futebol Júnior.

Jedno jest pewne — Gabriel musi zachować zimną krew i skoncentrować się na notowaniu kolejnych efektywnych występów. Być może uda mu się wtedy rozwinąć swoją karierę jak wspomniany Neymar.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Gabriel Fernando de Jesus Neymar FC Barcelona SE Palmeiras Brazylia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.