19-letni Andrea Rinaldi nie żyje

19-letni Andrea Rinaldi nie żyje fot. Atalanta
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legnano | Atalanta

Andrea Rinaldi, wychowanek Atalanty, który w obecnym sezonie przebywał na wypożyczeniu w Legnano, zmarł dziś na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Varese.

Włoch, który 23 czerwca obchodziłby swoje dwudzieste urodziny, w zeszłym piątek źle się poczuł i trafił do placówki medycznej. Na miejscu stwierdzono u niego pęknięcie tętniaka mózgu.

Lekarze od początku określali stan środkowego pomocnika jako krytyczny. Pomimo tego wszyscy do ostatniej chwili wierzyli, że uda się go uratować. Tak się jednak nie stało i tym samym dziś potwierdzono jego zgon.

Rinaldi był związany z Atalantą od trzynastego roku życia i przez ten czas miał okazję świętować z drużyną do lat 17 wywalczenie mistrzostwa oraz superpucharu kraju. Aby nie zaburzać jego rozwoju, z uwagi na ogromną konkurencję w pierwszym zespole, od dwóch lat był on wypożyczany do ekip z niższych klas rozgrywkowych. I tak gracz trafił kolejno do Imolese Calcio oraz Mezzolara Calcio. W bieżącym sezonie Włoch występował w AC Legnano.

Jego współpraca z czwartoligowcem układała się wzorowo, o czym świadczy 25 uzbieranych spotkań (gol i asysta). Latem miał on wrócić do Bergamo, co finalnie jednak nie nastąpi.

„Kiedy Andrea pojawił się na treningu, podszedł pierwszy, aby mnie przywitać. To wspomnienie będę nosił w sercu. Niezwykły chłopiec, wzór dla wszystkich. W imieniu klubu składam najgłębsze kondolencje rodzinie” – czytamy w oświadczeniu Giovanniego Munafò, prezesa Legnano.

Do kondolencji przyłączyła się również Atalanta, dodając: „Podobnie jak na boisku, gdy zawsze byłeś ostatnim, który się poddał, walczyłeś ze wszystkich sił, aby nie odejść zbyt wcześnie. Twój życzliwy uśmiech na zawsze pozostanie żywy w sercach tych, którzy mieli szczęście cię poznać”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy