A było tak dobrze... Dłuższa przerwa gwiazdy FC Barcelony [OFICJALNIE]

2024-09-16 12:03:38; Aktualizacja: 16 godzin temu
A było tak dobrze... Dłuższa przerwa gwiazdy FC Barcelony [OFICJALNIE] Fot. FC Barcelona
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona pokonała pewnie Gironę. Okazałe zwycięstwo okupiła kontuzją Daniego Olmo, którego czeka teraz nawet do pięciu tygodni przerwy

FC Barcelona prezentuje się na starcie sezonu bardzo dobrze. Na przestrzeni pięciu pierwszych kolejek zgarnęła komplet punktów. Za nią dwa świetne występy okraszone pewnymi zwycięstwami 7:0 nad Realem Valladolid i 4:1 z Gironą.

Od początku rozgrywek kluczową rolę w zespole Hansa-Dietera Flicka odgrywa Dani Olmo. Ofensywny zawodnik z Terrassy ma już na koncie trzy gole. Jedno z trafień dołożył właśnie w katalońskich derbach.

Niestety, Olmo okupił niedzielny występ urazem. Dokładne badania potwierdziły, że około 60. minuty konfrontacji doznał kontuzji prawego ścięgna podkolanowego.

Przed 26-latkiem rehabilitacja, która potrwa nawet pięć tygodni. Oznacza to, że nie będzie on dostępny w meczach z AS Monaco, Villarrealem, Getafe, Osasuną, BSC Young Boys, Deportivo Alaves i Sevillą.

„Badania przeprowadzone dziś rano na Danim Olmo wykazały, że doznał kontuzji prawego ścięgna podkolanowego. Oczekuje się, że nie będzie mógł grać przez około 4 do 5 tygodni” - przekazał lider LaLigi w oficjalnym komunikacie.

Dani Olmo jest bohaterem jedynego transferu, nie licząc wykupu Pau Víctora, dokonanego tego lata przez FC Barcelonę. Operacja ta pochłonęła ponad 50 milionów euro.