Absurdalne zagranie rękami Giorgio Chelliniego [WIDEO]

Absurdalne zagranie rękami Giorgio Chelliniego [WIDEO] fot. MLS
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Giorgio Chellini przerwał w kuriozalny sposób kontrę Realu Salt Lake w starciu z Los Angeles FC. Doświadczony obrońca zatrzymał futbolówkę zmierzającą na wolne pole rękami i otrzymał za to przewinienie tylko żółtą kartkę.

Były reprezentant Włoch rozwiązał przed kilkoma tygodniami kontrakt z Juventusem obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku na rzecz zaliczenia pierwszej zagranicznej przygody w karierze w postaci dołączenia do Los Angeles FC.

Nowa drużyna doświadczonego defensora zmierza pewnym krokiem po wygranie Konferencji Zachodniej w Major League Soccer i jest postrzegana jako głównych faworyt do odniesienia końcowego zwycięstwa w rozgrywkach.

Giorgio Chellini chce mieć w tym duży wkład. Do tej pory nie wyróżnił się on niczym szczególnym na amerykańskich boiskach aż do ostatniego meczu przeciwko Realowi Salt Lake (4:1), w którym to dopuścił się skandalicznego zatrzymania kontry wyprowadzanej przez rywali.

Blisko 38-letni piłkarz źle oszacował wysokości lotu piłki po odbiciu się od murawy i musiał ratować się zatrzymaniem jej rękami, by przeciwnik nie znalazł się sam na sam z bramkarzem.

Sędzia pokazał mu tylko żółtą ku niezadowoleniu graczy gospodarzy.

VAR nie podjął tutaj próby przekonania arbitra do zmiany decyzji, ponieważ podobnie jak on uznał, że Real Salt Lake nie stracił stuprocentowej okazji do zdobycia bramki. W bliskiej odległości za plecami Chielliniego znajdował się jeden z jego kolegów, który w ocenie sędziów byłby w stanie podjąć się interwencji zatrzymania atakującego zawodnika.

Dla Włocha był to czwarty występ w Los Angeles FC. Każdy z tych pojedynków zakończył się zwycięstwem lidera Konferencji Zachodniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy