AC Milan finalizuje pierwsze letnie transfery

AC Milan finalizuje pierwsze letnie transfery fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan jest zdecydowany na nawiązanie dłuższej współpracy z Sandro Tonalim i Soualiho Meïté - informuje „La Gazzetta dello Sport”

„Rossoneri” przybliżają się coraz bardziej do osiągnięcia upragnionego powrotu do grona uczestników Ligi Mistrzów.

W związku z tym przedstawiciele klubu będą musieli zadbać o posiadanie wystarczająco szerokiej i silnej kadry, aby móc z powodzeniem rywalizować na kilku frontach.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uważają, że władze ekipy z San Siro zamierzają wkrótce wykonać stosowne kroki w tym kierunku i aktywują zapisy znajdujące się w kontraktach Sandro Tonalego i Soualiho Meïté, które pozwalają im wykupić wymienionych graczy odpowiednio z Brescii oraz Torino.

AC Milan za nabycie prawa do tymczasowego korzystania z usług pierwszego z nich zapłacili 10 milionów euro i zgodzili się na dokonanie jego ewentualnego transferu definitywnego po spełnieniu określonych warunków za 15 milionów euro.

Ponadto poprzedni pracodawca blisko 21-letniego zawodnik zagwarantował sobie w takim wypadku prawo do otrzymania bonusu w wysokości 10 milionów euro za osiągnięcie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć i 10 procent z tytułu następnej sprzedaży reprezentanta Włoch.

Z kolei francuski pomocnik trafił do „Rossonerich” zimą za 500 tysięcy euro i wkrótce ma zostać wykupiony za 8 milionów euro.

Tym samym ekipa z San Siro rozpocznie zbliżające się okno transferowe od wydania 23 milionów euro i zapewne przed startem następnego sezonu przeznaczy jeszcze kilkanaście milionów euro na zakontraktowanie nowych zawodników.

Do tej pory Tonali rozegrał 34 spotkania, a Meïté już 16 dla Milanu. Obaj czekają na swoje premierowe trafienie w barwach utytułowanego włoskiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy