AC Milan: Giampaolo liczy na Piątka. „Jeśli nie on, to kto?”

AC Milan: Giampaolo liczy na Piątka. „Jeśli nie on, to kto?”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Italia

Marco Giampaolo zaprzecza medialnym spekulacjom i zapewnia, że nie zamierza rezygnować z usług Krzysztofa Piątka.

Reprezentant Polski nie spełnia w trwającym sezonie oczekiwań sympatyków Milanu i pomimo dwóch strzelonych bramek (oba z rzutów karnych) w sześciu rozegranych meczach znajduje się pod ciągłym ostrzałem fanów oraz ekspertów.

W obronie swojego zawodnika stanął Marco Giampaolo, który przyznał na konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Genoą, że wbrew temu, co wszyscy sugerują, on nie zamierza odstawić na boczny tor Krzysztofa Piątka.

- AC Milan nie może zrezygnować ze swojego najbardziej płodnego napastnika. Jeśli nie on będzie zdobywał gole, to kto to zrobi? Giampaolo? Oczywiście mogę sobie pozwolić na posadzenie go na ławce w dwóch czy trzech meczach w lidze, ale nie mogę zrezygnować z naszego najlepszego strzelca. Drużyna musi na nim polegać, a on musi być na boisku gotowy cierpienie na nim i wzięcie na siebie odpowiedzialność. Najważniejsi zawodnicy muszą znajdować się w składzie i być jego częścią - powiedział szkoleniowiec „Rossonerich”.

Ekipa z San Siro prezentuje się bardzo słabo na obecnym etapie rozgrywek, ponieważ odniosła zaledwie dwa zwycięstwa w sześciu kolejkach i dlatego plasuje się na odległym szesnastym miejscu w tabeli.

Utytułowany włoski klub będzie miał idealną okazję do poprawienia swojej sytuacji już 5 października, ponieważ jego rywalem będzie znajdująca się w strefie spadkowej Genoa. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Relację z jego przebiegu będzie można zobaczyć na Eleven Sports 1 i Eleven Sports 4.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy