AC Milan przebity. Francuski talent przenosi się do Bundesligi

AC Milan przebity. Francuski talent przenosi się do Bundesligi fot. jorono | Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le 10 Sport | L’Équipe | Sky Sport Italia

Kouadio Koné będzie kontynuował swoją przygodę z futbolem w barwach Borussii Mönchengladbach - informują włoskie oraz francuskie media.

Wysłannicy „Rossonerich” przyglądali się uważnie poczynaniom utalentowanego pomocnika na zapleczu Ligue 1 i utrzymywali stały kontakt z przedstawicielami 19-letniego zawodnika, aby w odpowiedniej chwili podjąć stosowne kroki zmierzające do jego pozyskania w przypadku pojawienia się innych klubów chcących go zakontraktować.

Taki moment miał nastąpić po otworzeniu zimowego okna transferowego, dlatego AC Milan miał zaoferować około pięciu milionów plus bliżej nieokreślone dodatki za wychowanka Toulouse.

Jego propozycja została jednak w znaczący sposób przebita przez Borussię Mönchengladbach, która wyłożyła na stół dziewięć milionów euro.

Włoskie oraz francuskie media przekonują, że ekipa z San Siro nie zdecydowała się na zwiększenie swojej oferty i tym samym Kouadio Koné postanowił przejść do finalizacji rozmów z przedstawicielami „Źrebaków”.

Dziennikarze „L’Équipe” uważają, że młodzieżowy reprezentant Francji powinien w najbliższych dniach złożyć stosowne podpisy pod przygotowaną umową, która ma go związać z drużyną z Bundesligi do 30 czerwca 2026 roku.

Można przypuszczać, że zespół z Borussia-Park upatruje w osobie utalentowanego pomocnika idealnego następcę Denisa Zakarii lub Floriana Neuhausa, którzy od pewnego czasu są łączeni z przejściem między innymi do Bayernu Monachium.

Koné wystąpił w 17 spotkaniach w tym sezonie na zapleczu Ligue 1 i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy