AC Milan: Spalletti i Pioli faworytami do zastąpienia Giampaolo

AC Milan: Spalletti i Pioli faworytami do zastąpienia Giampaolo
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport | Gianluca Di Marzio

Przedstawiciele Milanu mogą w przeciągu kilku dni zdecydować się na zakończenie współpracy z Marco Giampaolo - informują włoskie media.

Właściciele „Rossonerich” nie byli zadowoleni z postawy prezentowanej przez włoski zespół w minionym sezonie i z tego też powodu postanowili pożegnać się z Gennaro Gattuso. Jego miejsce na ławce trenerskiej utytułowanego klubu zajął Marco Giampaolo, który miał w znaczący sposób wpłynąć na poprawę wyników osiąganych przez AC Milan.

Niestety ekipa z San Siro prezentuje się dużo poniżej oczekiwań w dotychczas rozegranych meczach, co sprawa, że w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwego zwolnienia 52-letniego szkoleniowca.

Do tej pory przedstawiciele „Rossonerich” stawali wielokrotnie w obronie swojego trenera i zapewniali, że nie zamierzają kończyć z nim współpracy.

Dziennikarze „Sky Sport” uważają mimo wszystko, że sprawy mają się zupełnie inaczej i kierownictwo klubu zaczęło prowadzić rozmowy z przynajmniej dwoma lub trzema trenerami, którzy mają być szykowani do zajęcia miejsca Giampaolo.

Media z Półwyspu Apenińskiego przekonują, że na chwilę obecną głównymi faworytami do objęcia sterów nad Milanem są Luciano Spalletti oraz Stefano Pioli. Pierwszy z wymienionych szkoleniowców nie śpieszy się jednak zbytnio do powrotu do pracy, ponieważ po zwolnieniu z Interu Mediolan wciąż może liczyć na pobieranie wysokiego wynagrodzenia do połowy 2020 roku. Z kolei drugi ma być bardzo bliski przejęcia Sampdorii.

Poza nim na giełdzie nazwisk pojawiają się także takie osobistości jak Rudi Garcia, Marcelino oraz Claudio Ranieri. Gianluca Di Marzio uważa, że wysłannicy ekipy z San Siro skontaktowali się już z Francuzem oraz Hiszpanem, ale na razie tylko w celu wybadania ich ewentualnego zainteresowania przyszłą ofertą, ponieważ są na chwilę obecną opcjami rezerwowymi.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy