AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja

AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: BT.dk

FC Kopenhaga może wkrótce sfinalizować jedną z największych transakcji transferowych tego lata w duńskiej Superlidze z udziałem Mohammeda Daramy'ego, którym interesuje się AC Milan - donosi serwis BT.dk.

Duńscy dziennikarze informują, że jeden z największych europejskich klubów - AC Milan - usilnie zabiega o sprowadzenie Mohammeda Daramy'ego za niemałą jak na tamtejsze warunki kwotę. Źródła bliskie temu procesowi twierdzą, że włoski klub jest najbliżej kupna duńskiego talentu.

Ekipa z Mediolanu prowadzi w tym wyścigu przed innymi kandydatami w postaci Sevilli i Bayeru Leverkusen. Grupa Red Bull, która ma w swoim posiadaniu zespoły z Lipska i Salzburga, również wykazała zainteresowanie pozyskaniem Duńczyka.

W kuluarach mówi się o „jednej z największych sprzedaży w historii Superligi“, jeśli chodzi o reprezentanta Danii U-21, który w wieku zaledwie 19 lat rozegrał już 82 mecze dla swojego klubu.

Andreas Cornelius, Emre Mor i Alexander Sørloth znajdują się na szczycie listy najdroższych sprzedanych piłkarzy z Superligi. Każdy z nich został odsprzedany za ponad 10 milionów euro (75 milionów koron).

Wiele wskazuje na to, że do tej listy dołączy Mohammed Daramy, po tym jak jego cena tego lata tylko wzrosła. Podczas Mistrzostw Europy do lat 21 imponował między innymi swoim dryblingiem, sprawiając wiele problemów choćby Niemcom.

Daramy'emu pozostało jeszcze 2,5 roku kontraktu z Kopenhagą, więc duński klub może spokojnie zażądać sporej sumy za jego odejście. Dyrektor sportowy „Byens Hold“, Peter Christiansen, nie chce komentować przyszłości zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy