Adam Buksa po strzeleniu gola z Wyspami Owczymi: Bardzo dobra pozycja wyjściowa

Adam Buksa po strzeleniu gola z Wyspami Owczymi: Bardzo dobra pozycja wyjściowa fot. TV

Polska w meczu eliminacji do EURO 2024 pokonała Wyspy Owcze 2:0. Jednego z goli strzelił Adam Buksa.

Biało-czerwoni przylecieli na Wyspy Owcze z jednym nastawieniem. Celem były trzy punkty i tym samym dalsza walka o wyjazd na Mistrzostwa Europy.

Strzelanie rozpoczął Sebastian Szymański. Gol strzelony już w czwartej minucie pozwolił kontrolować zawody.

W drugiej połowie prowadzenie ładnym golem po strzale głową podwyższył Adam Buksa, dla którego był to powrót do kadry narodowej po ponad rocznej przerwie.

– Bardzo się cieszę. To był taki mecz z gatunki, że koniecznie musimy zdobyć trzy punkty, nieważne jak. Wiedząc, jaka panuje tutaj atmosfera, jakie są warunki atmosferyczne, cel został zrealizowany. (…) Jesteśmy w bardzo dobrej pozycji wyjściowej – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport.

– Zadanie wykonane i teraz czas myśleć o najbliższym meczu – zauważył.

– To są takie mecze, że jak drużyna wygrywa 2:0, druga drużyna się broni, no to nie ma niczego do stracenia – podkreślił.

Buksa latem został wypożyczony z RC Lens do Antalyasporu. Jak dotąd uzbierał on dwa dublety, co zaowocowało powołaniem.

Następnym rywalem Polski będzie Mołdawia.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”