Adam Buksa z przytupem otworzył worek z golami w nowej lidze

Adam Buksa z przytupem otworzył worek z golami w nowej lidze fot. TV

Adam Buksa dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu tureckiej ekstraklasy pomiędzy Fenerbahçe a Antalyasporem.

Adam Buksa w poprzednim roku przeniósł się z New England Revolution do Lens, ale jego dotychczasowa przygoda z francuskim klubem nie jest udana. Z uwagi na kontuzje kostki oraz stawu skokowego w poprzednim sezonie polski napastnik spędził tylko 93 minuty na boiskach Ligue 1.

Latem Lens zdecydowało się wypożyczyć piłkarza do Antalyasporu. 27-latek zadebiutował w meczu tureckiej ekstraklasy z Trabzonsporem, a następnie wystąpił przeciwko Kayserisporowi.

W niedzielę jego ekipa mierzyła się z Fenerbahçe. Buksa wpisał się na listę strzelców w 31. minucie, kiedy to wskoczył między obrońców rywali i pokonał strzegącego dostępu do bramki gospodarzy Dominika Livakovicia.

Ci odpowiedzieli na to trafieniami Edina Džeko oraz İrfana Cana Kahveciego.

W 64. minucie polski napastnik dołożył drugiego gola, popisując się mocnym i jednocześnie precyzyjnym płaskim strzałem.

W podstawowym składzie Fenerbahçe nie zabrakło Sebastiana Szymańskiego, który... w 80. minucie sam trafił do siatki, ustalając wynik na 3:2.