Adrian Benedyczak bohaterem głośnego transferu do Serie A?! Obserwuje go jeden z czołowych klubów

Adrian Benedyczak bohaterem głośnego transferu do Serie A?! Obserwuje go jeden z czołowych klubów fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Parma Today

Adrian Benedyczak pracuje nad wyrobieniem sobie marki na zapleczu Serie A w Parmie i może to wkrótce doprowadzić do transferu napastnika do jednego z zespołów z włoskiej elity - poinformowała „Parma Today”.

Młodzieżowy reprezentant Polski stał się ostatniego lata bohaterem zaskakującej operacji związanej z zaliczeniem przeprowadzki z Pogoni Szczecin do Parmy. 

21-letni zawodnik, który dopiero zaczął wchodzić na dobre do gry na seniorskim poziomie w szeregach „Portowców”, nie zdecydował się na mocniejsze ogranie na krajowym podwórku i postanowił od razu porwać się do rywalizacji w uznanym włoskim klubie.

Początkowo Adrian Benedyczak musiał godzić się z pełnieniem w nim funkcji rezerwowego. Z czasem zaczął jednak otrzymywać coraz więcej minut od trenera Giuseppe Iachiniego. Dzięki temu może obecnie poszczycić się mianem jednego z podstawowych graczy w jego talii za sprawą rozegrania łącznie 27 spotkań dla „Ducali”.

Środkowy napastnik wpisał się do tej pory sześciokrotnie na listę strzelców na zapleczu Serie A i liczy na to, że do końca obecnych rozgrywek uda mu się dobić przynajmniej do dziesięciu trafień.

Młodzieżowy reprezentant Polski może w dalszej części sezonu nie tylko poprawić zespołowy i indywidualny dorobek, ale także doprowadzić do letniego transferu ze swoim udziałem do jednego z zespołów walczących o mistrzostwo Włoch.

Na taki rozwój wypadków wskazują dziennikarze „Parma Today”, którzy przekonują, że 21-letni piłkarz znajduje się pod ścisłą obserwacją wysłanników drużyn z elity z Półwyspu Apenińskiego.

Wśród nich ma znajdować się między innymi Atalanta, której dyrektor sportowy Giovanni Sartori obserwował osobiście z wysokości trybun lutowy mecz z udziałem Benedyczaka przeciwko SPAL (4:0). Nasz napastnik zdobył w nim jedną z bramek.

Na chwilę obecną trudno wyrokować, czy Polak jest jedną z głównych czy pobocznych opcji dla ekipy z Serie A, ale im będzie się lepiej prezentował w Parmie, tym jego szanse na transfer do włoskiej ekstraklasy wzrosną.

Obecnie „Ducali” mają nikłe szanse na to, aby do niej wrócić, bo plasują się na odległym 14. miejscu i tracą dziesięć punktów do ostatniej pozycji gwarantującej udział w barażach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy