Adrien Rabiot: Chciałbym zagrać w Premier League

Adrien Rabiot: Chciałbym zagrać w Premier League fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net

Adrien Rabiot zabrał głos w sprawie przyszłości, ponownie podgrzewając atmosferę odnośnie ewentualnej przeprowadzki z Juventusu do Premier League.

Nim środkowy pomocnik zawitał do Włoch, wiązano go z przeprowadzką do Anglii. Wtedy w grze był głównie Arsenal, ale sam zawodnik nie miał przekonania do tego pomysłu.

Ostatnie trzy i pół roku to wzloty i upadki wychowanka Paris Saint-Germain. W ich wyniku możliwe stało się rozstanie już ubiegłego lata. Porozumienie z turyńczykami wypracował Manchester United, lecz stosownego konsensusu nie udało się osiągnąć piłkarzowi.

Kilka miesięcy wystarczyło, aby sytuacja lewonożnego pomocnika odwróciła się o 180 stopni. Dziś Juventus robi wszystko w celu przedłużenia kontraktu, który wygasa już 30 czerwca 2023 roku.

Ponownie nie brakuje spekulacji łączących Adriena Rabiota z przeprowadzką do Premier League. Jedną z opcji jest Chelsea.

Co na to sam gracz? Zdradził, że występy w Wielkiej Brytanii to nadal jego wielkie marzenie. Niewykluczona jednak pozostania w Serie A.

– Zawsze mówiłem, że chciałbym podczas swojej kariery zagrać w Anglii, czy będzie to po zakończeniu mojego kontraktu w Juve? Nie mam pewności, ale wiem, że mam to pragnienie, ten cel, aby grać w Premier League – wyznał.

– Nie mam ulubionego zespołu w Anglii, nie ma drużyny, dla której koniecznie chciałbym grać. To rozgrywki, które mnie pociągają. One najbardziej odpowiadają moim cechom – zauważył.

Rabiot obecnie przebywa z kadrą „Trójkolorowych” na mundialu w Katarze. Przed rozpoczęciem turnieju rozegrał 16 spotkań, a swoją obecność zaznaczył pięcioma golami i dwoma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium pożąda go i jest gotowy zapłacić ogromne pieniądze. Thomas Tuchel już z nim rozmawiał Bayern Monachium pożąda go i jest gotowy zapłacić ogromne pieniądze. Thomas Tuchel już z nim rozmawiał Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy