Agent belgijskich gwiazd zatrzymany przez prokuraturę

Agent belgijskich gwiazd zatrzymany przez prokuraturę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RTBF | BBC

Christophe Henrotay, który reprezentuje między innymi interesy Thibaut Courtoisa, piłkarza Realu Madryt i reprezentacji Belgii,, Yannicka Carrasco czy Kevina Mirallasa, został zatrzymany przez belgijską prokuraturę.

Masowa akcja belgijskiego wymiaru sprawiedliwości przyniosła efekt w postaci aresztowania agenta jednego z zawodników (w Monako) oraz jego asystenta (w Liège). Kontroli poddano w sumie siedem osób. W oświadczeniu belgijskiego prokuratura federalnego czytamy, że ma to związek z: „(…) praniem pieniędzy i prywatnymi operacjami korupcyjnymi w kontekście transferów piłkarzy”. Nie ma w nim jednak mowy o tym, o kogo dokładnie chodzi.

Według informacji belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTBF, ujęci zostać mieli Christophe Henrotay, agent m.in. Thibaut Courtoisa, Yannicka Ferreiry Carrasco czy Kevina Mirallasa, jak również jego asystent. Stacja BBC poszerza te informacje o fakt, że w zeszłym roku część klubów belgijskiej ekstraklasy została poddana kontroli pod kątem oszustw związanych z transferami.

Śledztwo miało dotyczyć m.in. przenosin Aleksandara Mitrovicia z Anderlechtu do Newcastle United. Przypomnijmy, że w 2015 roku na konto „Fiołków” trafiło 13 milionów funtów (około 18 milionów euro).

Pamiętajmy również, że kilka miesięcy temu „Football Leaks” ujawniło nieprawidłowości przy transferach z udziałem Yannicka Ferreiry Carrasco.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy