Agent belgijskich gwiazd zatrzymany przez prokuraturę

Agent belgijskich gwiazd zatrzymany przez prokuraturę fot.
Karol Brandt
Źródło: RTBF | BBC

Christophe Henrotay, który reprezentuje między innymi interesy Thibaut Courtoisa, piłkarza Realu Madryt i reprezentacji Belgii,, Yannicka Carrasco czy Kevina Mirallasa, został zatrzymany przez belgijską prokuraturę.

Masowa akcja belgijskiego wymiaru sprawiedliwości przyniosła efekt w postaci aresztowania agenta jednego z zawodników (w Monako) oraz jego asystenta (w Liège). Kontroli poddano w sumie siedem osób. W oświadczeniu belgijskiego prokuratura federalnego czytamy, że ma to związek z: „(…) praniem pieniędzy i prywatnymi operacjami korupcyjnymi w kontekście transferów piłkarzy”. Nie ma w nim jednak mowy o tym, o kogo dokładnie chodzi.

Według informacji belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTBF, ujęci zostać mieli Christophe Henrotay, agent m.in. Thibaut Courtoisa, Yannicka Ferreiry Carrasco czy Kevina Mirallasa, jak również jego asystent. Stacja BBC poszerza te informacje o fakt, że w zeszłym roku część klubów belgijskiej ekstraklasy została poddana kontroli pod kątem oszustw związanych z transferami.

Śledztwo miało dotyczyć m.in. przenosin Aleksandara Mitrovicia z Anderlechtu do Newcastle United. Przypomnijmy, że w 2015 roku na konto „Fiołków” trafiło 13 milionów funtów (około 18 milionów euro).

Pamiętajmy również, że kilka miesięcy temu „Football Leaks” ujawniło nieprawidłowości przy transferach z udziałem Yannicka Ferreiry Carrasco.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy